Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek az ELTE germanis...

Ha felvesznek az ELTE germanisztika - német szakára, akkor milyen minor szakok közül válogathatok?

Figyelt kérdés

2016. máj. 24. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Fent van az elte btk honlapján :)
2016. máj. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kerestem, de nem találtam, lehet akkor, hogy csak én vagyok vak:/

belinkelnéd, kérlek?

2016. máj. 24. 02:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze :D bocsi, közben aludtam.

[link]


Ott a minor fül alattiakat kell nézni.

2016. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösziköszi.


Tehát akkor, ha jól értelmezem, minden minor fül alatti szakot választhatom germanisztika-németesként minornak? (tehát az anglisztikától kezdve a történelemig?)

Olyan szakot nem választhatok, ami nem BTK-s?

Először úgy gondoltam, hogy a német mellé valami olyan nyelvet választanék, amivel még lehet tanárkodni, pl. franciát vagy spanyolt, csak azt olvastam, hogy ezeket nem lehet a (majdnem) 0-ról elkezdeni, hanem ugyanúgy legalább középfokú nyelvtudás kell hozzájuk... (bár ha ez tényleg így van, talán addigra elérhetem ezt a középfokot, mire lesz a minorra a felvételi:o)

2016. máj. 24. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Masik karrol nem lehet. Ez a minor dolog csak btksoknak szol (legjobb tudomasom szerint), azt viszont remelem tudod (mert ezzel sokan nincsenek tisztaban, nem kioktatasnak szanom vagy akarmi), hogy ezzel csak nyelviskolaban tanithatsz. Ezekkel a szakokkal "rendes" tanar nem lehetsz, mar mesterkepzessel sem. Szoval ha a tanari palya a cel, akkor ez nem az az ut.
2016. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fu, ezt nagyon jó tudni.


Miért? Nem úgy van, hogy fel kell venni pár "tanársághoz szükséges" tantárgyat, illetve a mesterképzést elvégezni, és akkor lehet tanárnak menni? O.O


Sajnos még én sem vagyok sok nagyon fontos dologgal tisztában, sok kérdés csak most jut eszembe, amikre nagyon, nagyon jó lenne tudni a választ, mielőtt felvesznek - ha felvesznek. >.<

2016. máj. 24. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Regen, azt hiszem 2014-ig (az volt az en felvetelis evem) ugy volt hogy volt atjaras a ketto kozott, de ez ma mar nincsen. Ma mar ha mondjuk nemet/angol tanar akarsz lenni, akkor a nemet/angol tanari szakra kell menni (10-12 felevesek a tanari szakok emlekezetem szerint), germanisztikarol mondjuk angol minorral nem lesz beloled kozepiskolai tanar peldaul (nem lesz hozza kepesitesed ugy ertem).
2016. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!