Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács OKJ-n a főzést alapokt...

Szakács OKJ-n a főzést alapoktól tanítják?

Figyelt kérdés
A Gundel egyéves szakács képzését szeretném elkezdeni ősztől, szerintetek nem baj, ha szinte semmit nem tudok a főzésről? Nagyjából hány receptet lehet megtanulni egy ilyen OKJ-n? Sajnos anyukám nem tud főzni, így egyedül kell megismerkednem a konyhával.

2016. máj. 26. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogyha ilyen képzésre mész, akkor olyat válassz, ahol van gyakorlat! Egyébként a legelejétől tanítják, nekünk konkrétan a (pár száz oldalas) könyvben az első oldalakon le volt írva, hogy mi a főzés, sütés, gőzölés, utána különböző technikák (pl ilyen vágás, olyan forralás - pl. abálás), majd alapanyagok bemutatása, végül állatok különböző részei, ezeket elég mélyen (pl medium steak, etc), növényeknél szintúgy, pl a céklát héjában kell főzni, hogy ne veszítse el a színét, szóval elég részletesen, ha jó az oktatás. Recepteket nem kell olyan sokat, max egy 50-et, de egyrészt gyakorlással fejből simán menni fog, másrészt ennek az a célja, hogy ne kelljen betanulnod a receptet, hanem "érezd", hogy mi kell bele. Pl egy pörköltbe (mivel tudni fogod, hogy mi a pörköltalap), tudni fogod, hogy melyik pörköltbe milyen fűszerezés a legjobb (pl sertéspörköltbe mehet kömény, csirkepörköltbe nem annyira).
2016. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg neten is elérhető anyagok közül melyikket ajánlanátok, hogy önállóan tanuljak belőlük főzni? 21/F
2016. máj. 26. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Húú, nem hittem, hogy ilyen gyorsan válasz érkezik. : D Köszönöm! Kicsit meg voltam ijedve, hogy itt inkább az elméletre mennek rá, nyáron van gyakorlat elvileg, mert estire jelentkeztem.
2016. máj. 26. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát az elméletre fognak rámenni, ha egy évesre mész, a kétéveseken általában van gyakorlat, majd utána konkrét gyakorlati munka is (tehát nem csak elvisznek és mutogatnak, hogy ezt így, ezt úgy, hanem a végén te egyedül főzöl az étteremben, de ott is természetesen betanítanak). Én is szakács vagyok, én 10-12 éves koromban kezdtem el itthon főzni tanulni, gyakorlatilag már a tanfolyam elvégzése előtt bármit megtudtam főzni szinte receptből, csak ugye a tanfolyamokon olyan dolgokat tanítanak, mint az előbbi céklás, hogy ezeket nagyon eldugva lehet csak célirányos kereséssel megtalálni. És azért válaszoltam ilyen gyorsan, mert te is hullajelölt vagy. :D Ha csak otthoni önellátásra akarod megtanulni, akkor mindenképp, de ne dolgozz Mo-n, mint szakács, legalábbis OKJ-vel sajnos nagyon nagyon nehéz arra a szintre fejlődni és feljutni, ahol pénz/idő arányban jól jössz ki a dologból.
2016. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam hírét, hogy veszélyes ügy itthon erre támaszkodni, és tudom, hogy sokan jobb ötlet hiányában fordulnak a vendéglátás felé. Félig így vagyok ezzel én is, édesanyám kimegy Németországba dolgozni, én meg egyetem mellett szeretném ezt az OKJ-t, itthon, hogy spóroljak a kaján, külföldön meg diploma után ha adódik alkalmam, mindenképp megérne egy próbát az elhelyezkedés vele.
2016. máj. 26. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!