Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni közel 30...

Mit érdemes tanulni közel 30 évesen?

Figyelt kérdés

Van szakmám, de nem mentem vele sokra. 130e bruttónál nem adnak benne többet, az meg kevés. Most nézegettem hobbim környékén, de egy épeszű tanfolyamot se találtam. Az egyik ami érdekelt volna az a számítógépes műszaki rajzoló (cad), ezt tanultam is középiskolában egy alap szinten... de ahogy látom az állások alapfeltétele egy építész vagy egy mérnöki diploma. Nem találtam olyat, hogy okj-s képzés elég lett volna.


a másik dolog ami érdekelne a 3D tervező.. itt kb semmilyen tanfolyam nincs. van egy 3D max tanfolyam, ami 504e Ft, de semmit sem ad.. max egy papírt hogy elvégeztem a tanfolyamot. Ja és ez egy alap szintű tanfolyam, ez után még tovább kellene menni épületekre, személyekre, tájra, stb ami érdekli az embert.. ezek + pénzbe kerülnek 60-200e ft-os tanfolyamok.


Itt is megnéztem az álláslehetőségeket és azt tapasztalom, hogy ide is alap elvárás a diploma...


Amit még nézegettem az a nyelvtanulás. Bár előző helyemen is csak bruttó 15e ft nyelvpótlékkal akarták volna kiszúrni a szememet, ha tudtam volna tárgyalóképesen angolul.



Nos a fentiekre van valamilyen alternatíva? van értelme önállóan tanulni, időt belefektetni, összeállítani egy portfóliót és beadni mindenféle végzettséget igazoló papír nélkül a jelentkezést ilyen munkákra?



2016. máj. 29. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leírásból kiderül, hogy nem felelsz meg az állásra, akkor hiába jelentkezel.

Azon még nem gondolkodtál, hogy diplomát szerzel mondjuk levelezőn? Minden olyan munkához feltétel, amit kinéztél magadnak.

2016. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem. Ahhoz újra kellene érettségizni, mivel sem a felvételi tantárgyak sem az eredmények nem jók. + az se garancia arra, hogy felvesznek.


amúgy is mérnöki és építészeti szak egyáltalán nem érdekel. mome-n van animáció szak, de az se. Tervezni akarok 3D-ben és nem animálni. Pont ezért nem vonz az egyetem, mert tele van tömve olyan dologgal, amire nekem nincs szükségem.

2016. máj. 29. 11:27
 3/3 Panpeter2016 válasza:
Sose keso tanulni ezt szoktak mondani. Es 30 evesen meg boven neki foghatsz. Az elozo valaszolonak igaza van levelezon barmikor letudnal tenni egy diplomas szakot ami erdekel. Azt meg ne mond hogy tele tomnek egyetemen minden olyan dologgal ami nem erdekel. Ezt kell szeretni. Aki jobb allasra vagyik nyelvtudas es diploma. Ha ehhez ujra kell erettsegizned akkor erettsegizz ujra. Ha tudod hogy mit ersz menj ez kuzdjem azert ami vagy es kozben viseld el a pofonokat. Valamit valamiert. Sok sikert!
2016. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!