Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kötelező 2 éven keresztül...

Kötelező 2 éven keresztül tanulni egy tantárgyat ahoz hogy (emelt) érettségizni lehessen belőle?

Figyelt kérdés

2 éves érettségin vagyok. Az én iskolámba nem lehet társadalom ismeretből és etikából érettségizni.Még van hátra egy évem és ebből akarok emelten érettségizni, de ebben az évben nem tanultam és nincs belőle jegyem.

Osztályozó vizsgát kell tennem vagy felejtsem el az egészet?



2016. máj. 30. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell két évig tanulni, de egy olyan iskolában, ahol tanítják, le kell tenni az osztályozóvizsgát az ő tananyagukból.
2016. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én hasonló problémával mentem be a tanügyre. Angolból (is) le szerettem volna érettségizni, de középiskolában nem tanultam. Így a rendes érettségimmel együtt nem tehettem le (nem is volt lehetőség osztályozóra, bár nem is értem, minek kellett volna). Azt mondták, hogy amint nem állok jogviszonyban az iskolával, akármiből leérettségizhetek, amiből szeretnék. Természetesen pénzért.

Tavalyi történet egyébként.

2016. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen tanügy? Hova mentél be? Ez az információ teljesen téves!
2016. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt választottnak szeretném. De, az én iskolám még tudatlan ebben a dologban mivel most van csak az első érettségizős osztály a suliban.Ebben az évben nem tanultam külön társadalom ismeretet hanem a történelemmel együtt. De csak táradalom ismeretből akarok emelten mert kell a továbbtanulásomhoz. Sajnos ebben az évben eléggé össze vissza beszéltek hogy nem tudom eldönteni hogy akkor most mi van.

Lehet-e vagy sem...!?

2016. máj. 31. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves #3. Nálunk az iskolánkban volt egy iroda, amit tanügynek hívtak. Itt kaptuk a matricákat a diákra, ide mentünk be a tanulmányainkkal kapcsolatos információkért. A tanügy vezetőjével beszéltem ezzel kapcsolatban, nálunk nem volt lehetőség a "rendes érettségi időszakban" (amikor még jogviszonyban álltam az iskolával) érettségizni olyan tantárgyból, amit középiskolában nem tanultam.
2016. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értett hozzá, egyszerűbb volt neki elhajtani, mint utánanézni.
2016. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!