Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Titeket hány...

Egyetemisták! Titeket hány ponttal vettek fel és mennyi volt a ponthatár a szakotokra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha meg lesz a pontom a szakra akkor mennyi az esély arra, hogy fel is vesznek. Az én jelölt szakomra tavaly 370 pont volt a ponthatár, és ha minden jól megy - mehetne jobban is de reálisan nézve - kb. 400-410 pontom lesz. Tudom, hogy ha valakinek egyel több pontja van akkor őt veszik fel, de a ponthatárokat a jelentkezők számához és pontjaihoz igazítják ugye? Lényeg a lényeg, titeket hogyan vettek föl?
2016. jún. 6. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
280 volt a ponthatár, nekem 392 lett. Nem töltötték fel a keretszámot, azért maradt minimum.
2016. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon el vagy veszve :(


A ponthatár az alapján alakul ki, hogy mennyien jelentkeztek az adott szakra, hány embert vehetnek fel az adott szakra, és akik jelentkeztek, azoknak milyen pontszáma van. Ha neked pontosan annyi pontod van, amennyi a ponthatár, akkor téged felvettek. Kivéve akkor, ha az adott szak előtt van a sorrendedben másik megjelölt szak, amelyre szintén eléred a ponthatárt. Mert a sorrended szerint az első olyan szakra vesznek fel, amelyre eléred a ponthatárt a pontszámoddal.


Remélem világos.

Így tehát ha neked 400 pontod van, és a ponthatár mondjuk 380, akkor te garantáltan fel vagy véve, amennyiben ezt a szakot jelölted elsőként a sorrendedben, vagy pedig ha van előtte más, arra nem érted el a ponthatárt.

2016. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyi pontod van amennyi elég arra, hogy felvegyenek vagyis 380 a ponthatár az adott szakon akkor 400 - 410 ponttal tuti, hogy felvesznek. De mindig a jelentkezettek pontjaihoz és számához igazítják a ponthatárokat és nem fordítva. Nekem tavaly 301 pontom lett és nagyon kétségbe voltam esve, hogy nem fognak felvenni sehova, mert az előző években a ponthatár mindig 310 -320 között mozgott azon a szakon ahova menni akartam, erre tavaly levitték ponthatár 281-re szóval még simán belefértem. :)
2016. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár mindig a jelentkezőktől függ. Ha van 100 hely és 150 jelentkező, akkor azokat pontok szerint sorba állítják és a 100. ember még bekerül, a 101. már nem. Vagyis ha rosszabb eredményekkel jelentkeztek idén, akkor csökken a ponthatár, ha jobbakkal, akkor nő. Ha te benne vagy az első százban, bekerülsz.


Nekem 474 pontom volt és 432 volt a ponthatár.

2016. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
443 pontom volt és 385 volt a ponthatár
2016. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megjelöltem az államit, aminek központilag 458 volt a ponthatára, nekem meg 442 pontom lett úgyhogy esélyem se volt :( Fizetősre kerültem, aminek meg 282 pont volt a ponthatára. Ezek után nagyon úgy érzem, hogy megérte azt a sok tanulást, mikor hallom hogy 300-320 pontokkal simán bekerültek.
2016. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tavaly nehezebb volt az érettségi, így sok szak esetén lejjebb vitték a ponthatárt :)


Ezáltal érdemes megnézted h adott szakodon több évre visszamenőleg mennyi volt a ponthatár.


Idén könnyű volt az érettségi szóval simán mehetnek fel a pontok.

A pontok kialakítása pedig úgy van mint ahogy a többiek mondták.


itt meg tudod nézni h mennyi volt ponthatár és hány embert vettek fel. :D


[link]

2016. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Akkor annyira mégsem vagyok elveszve :)

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Július végén akkor kiderül.

2016. jún. 6. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!