Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki középszinten érettségizett...

Aki középszinten érettségizett médián, vagy média szakon tanul már most, azoknak mik a kilátásai?

Figyelt kérdés
Úgy értem..érdemes belekezdeni? Én leváltottam a faktomat jövő évre médiára (nagyon elkezdett érdekelni), így ugye jövőre már érettségizem. Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e belekezdeni, még ha k**va sok médiahallgató van az országban.

2016. jún. 6. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A médiaérettségivel pont ugyanolyan kilátásaid vannak, mint bárki másnak bármilyen érettségivel. Nagy divat itt azt hinni, hogy x vagy y tárgyból tett érettséginek jelentősége van a munkaerőpiacon vagy a nagybetűs életben vagy az üdvözülésben... A középszintű médiaérettségi csak annyit jelent, hogy sikerült kiválasztanod egy ötödik tárgyat, és kaptál érte érettségi bizonyítványt.
2016. jún. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nos..azt sejtettem, hogy a médiaérettségit gyönyörűen feldughatom magamnak, de hogy utána mi legyen (és most nem a munkaerőpiacra gondoltam, hanem a felsőoktatásra és az onnan való kilátásokra)
2016. jún. 7. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megmondani, mert fordítva ülsz a lovon.

Én a helyedben eldönteném, hogy mivel akarok foglalkozni, ahhoz milyen egyetemet kell végezni, ahhoz pedig miből kell érettségizni. Ez a logikai sorrend. Ha van néhány ilyen elképzelésed, akkor ki lehet választani, hogy melyik a reális közülük. Ha onnan indulsz ki, hogy miből akarsz érettségizni, és a gombhoz varrod a kabátot, hogy ezzel milyen életpályán indulhatsz el, akkor nyilván a felvi.hu ebben is segít, mint az összes hasonló kérdésben.

2016. jún. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!