Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi szükséges zeneművészeti...

Mi szükséges zeneművészeti egyetemre?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, hogy néz ki ez? Kissé eltévedtem és azzal nem foglalkoztam amivel szerettem volna ezért most beleszeretnék kezdeni komolyabban a zenébe és ezzel kapcsolatos egyetemre. Mi szükséges egy zeneművészeti egyetem felvételiére? Mennyi idő alatt lehet össze szedni azt a tudást, ha motivált az ember ami oda kell és igy tovább?

2016. jún. 8. 23:45
 1/6 anonim válasza:
Olyan nincs, hogy általánosságban zeneművészeti egyetemre jársz, hanem vmilyen szakra. Ének, hangszeres vagy elméleti szakok vannak, melyikre gondoltál? Milyen hangszeren játszol?.
2016. jún. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
gitár, harmonika
2016. jún. 9. 08:13
 3/6 A kérdező kommentje:
és mit tudok a későbbiekben kezdeni vele?
2016. jún. 9. 08:14
 4/6 anonim ***** válasza:

hát ezzel a két hangszerrel nem sokat...

vmi érdekesebb ritkább hangszerrel biztos állásod lenne. egyik barátom cimballomozik és már egyetemistaként filharmonikus zenekarban játszott

2016. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:
57%

A gitár felejtős, Dunát lehet rekeszteni annyian szeretnék...... :(

Harmonika esetében elméleti teszten föl kell ismerni:

-10 zeneműrészletet, (szerző, stílus, és kor beazonosítással)

-10 szakkifejezés értelmezése magyarázata,

-egy klasszikus zongoraszonáta elemzése

-egy 10 hangú basszusmenet felismerése /számokkal jelölése/


Gyakorlatban elvárás, egy félórányi zenei program prezentálása, különféle korokból és stílusokból, a klasszikusoktól napjainkig.


Szóval nem elég egy újjal lepötyögni az "akácosúúúúút" kezdetű kesergőt. ;)

2016. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A Zeneakadémián van klasszikus gitár és klasszikus harmonika szak is. Kis szakok, egy-egy tanár, néhány növendék.

A felvételi követelményeket nem írnám itt le, azokat a honlapon megtalálod (lfze.hu).

Hogy neked mennyi idő kell azok megtanulásához, arra nem tudok válaszolni, ahhoz tudni kéne milyen szinten vagy.

Általánosságban annyit el tudok mondani, hogy Zeneakadémiára, zenei főiskolába nem kizárólag, de többnyire valamelyik szakiskolát (konzit) végzett növendékek jelentkeznek. Ez minden klasszikus hangszernél így van. Tehát a rázósabb felvételi tárgyakat (összhang, szolfézs, zongora) és a hangszer főtárgyat (pl.gitárt vagy harmonikát) nem kezdő szintről indulva 4 éven keresztül heti több órában tanár irányításával tanulják és a végén érettségit is tesznek belőle. Velük kell versenybe szállnod.

Kb. pont egy éved van a következő lehetőségig, az elméleti tárgyakat nem lehetetlen megtanulni addig, persze csak akkor, ha nem a nulláról kezded és ha elég sokat tudsz foglalkozni vele, főleg az összhangzattannal és persze tanárral. Egyedül azért nem fog menni, mert az egyik lényeges része a harmóniafelismerés és lejegyzés hallás után és azokat a harmóniákat valakinek le is kell játszania a zongorán. Szóval nem könnyű, de nem is lehetetlen.

De még ha teljesen kutyaütő is vagy elméletből, akkor is van esélyed, ha a hangszeres felvételin hazavágsz mindenkit. Viszont ha a hangszer az elmúlt 3-4 évben nem volt szinte minden nap a kezedben, akkor ezt kizártnak tartom. Ugyanis a konzi tkp. erről szól. Aki azt úgy kezdi el, hogy tovább is akar lépni, az 4 éven keresztül napi több órában tolja és még így is vagy sikerül, vagy nem. Azt az egyet pedig az általánosságokon túl teljesen konkrétan és biztosan állítom, hogy a hangszerjátékban a többéves rendszeres, szakszerű munkát (tehát a gyakorlást) semennyi tehetséggel nem lehet pótolni.

Tehát tarts egy szintfelmérést és ha úgy látod (vagy úgy látja egy szerinted jobban hozzáértő), akkor máris kezdheted a fölkészülést.

2016. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!