Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tulajdonképpen mit csinál egy...

Tulajdonképpen mit csinál egy gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökök válaszát várom, hogy mivel foglalkoznak. Jómagam is ezt a szakmát tanulom, de igazából nem sok fogalmam van róla, hogy mit csinálnak egy cégnél a Gépészmérnökök. Eljutottam jópár gyárba (unilever, hoya, lego, audi,...) ahol megmutatták hogy mit és hogyan gyártanak, csak éppen azt felejtették ki, hogy egy gépészmérnöknek náluk mi a dolga, mit csinálnak, mennyit keresnek...


Ti mit csináltok, mennyit kerestek és szeretitek - e a munkátokat?


Köszi a válaszokat!



2016. jún. 9. 20:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és van-e valami köze az egyetemen tanultakhoz a munkádnak?
2016. jún. 9. 20:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha szerinted kifelejtették, akkor miért nem kérdeztél rá, ha már 3 gyárba is voltál.


Egyébként meg egyrészt igen tág az, hogy mivel foglalkozik egy gépészmérnök, másrészt pedig nagyon cégspecifikus. Tervezéstől kezdve, laborteszteken át, gyártásig, minőségbiztosításig bármivel foglalkozhat. Ezenkívül szabványokhoz és rendeletekhez való szigorú alkalmazkodás, stb.

Üzemeltetési, karbantartási feladatok. Adminisztráció, dokumentálás. Kapcsolattartás megrendelőkkel, más cégekkel, külföldiekkel, stb.

Igen széles tehát a skála. Előre nagyon nehéz látni, h. mivel fog majd foglalkozni az ember.

2016. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezeket már tudom. Minden állásajánlatban ez van. Arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan mit egy adott cégnél.
2016. jún. 9. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle gépészmérnök van, én tervező/fejlesztő vagyok, azaz az időm nagy részében a számítógép előtt ülök és modellezek vagy rajzolok, esetenként számolok.


Kicsit bővebben:


A cégünk egyedi gépgyártással foglalkozik, pontosabban van 3-4 fajta gépünk, de folyamatosan fejlesztjük őket, így sose volt még két egyforma. Az én dolgom (és a többi tervezőé) ezeket a fejlesztéseket végigvinni.

A tervezés-gyártás-szerelés (és később az üzemeltetés) alatt folyamatosan szemmel kell tartanunk a gépek életét, így látjuk, hogy mit kell a következő gépnél máshogy csinálni. Ez bármit takarhat: alkatrészek egyszerűsítése, gyárthatóság szempontjából való optimalizálása, szerelhetőség egyszerűsítése, szilárdság szempontjából való optimalizálása, vagy akár csak külső megjelenés javítása.


Megtervezzük az alkatrészeket 3D-ben; esetlegesen látványterveket is csinálunk; elszívunk egy cigit, mert már megint lefagyott a rendszer; műhelyrajzot, szerelési rajzot csinálunk 2D-ben, egyeztetünk a gyártó és szerelő részleggel, hogy nekik is jó legyen; megmutatjuk a vezetésnek az új terveket, aztán meghallgatjuk, hogy miért baromság, amit csináltunk, még akkor is ha az ő ötletük volt; kiválasztjuk a szükséges kereskedelmi termékeket, leadjuk a megrendeléseket; a beszerzési és gyártási folyamatot szemmel tartjuk, ha hiba van, javítjuk; jelen vagyunk a szerelésnél, feltűrjük az ingujjat és be is szállunk; ekkor felismerjük, hogy milyen hulladékot terveztünk, és felírjuk a megoldandó problémát a fejlesztések közé, legközelebb pedig okosabban csináljuk; pneumatikus és hidraulikus kapcsolási rajzokat csinálunk; megint lefagyott a rendszer, de ki is kapcsoljuk, mert úgyis vége a munkaidőnek; visszakapcsoljuk, mert a munkaidő vége nem jelent amúgy semmit; esetenként szakmai kiállításra megyünk, ötleteket szerezni és networkingelni.

2016. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!