Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztási nehézségek,...

Pályaválasztási nehézségek, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre érettségizem, de még mindig nem tudom, milyen pálya is lenne jó nekem. 3 nyelven beszélek (angol, spanyol és arab), nagyon szeretek nyelveket tanulni. A helyzet viszont az, hogy másban nem igazán vagyok jó. Mindenképpen valami olyat szeretnék tanulni, ahol hasznosíthatom a nyelvtudásom. A szüleim javasolták a külkereskedelmet, de azt elvetettem, mivel matekból nem vagyok jó. Tolmácsra is gondoltam, de azt azért vetettem el végül is, mert azt hallottam, az érvényesüléshez kapcsolatok kellenek, meg egyszer sok munka van aztán hónapokig semmi. Fogalmam sincs, mihez kezdhetnék. Tudnátok ajánlani nekem valamit? Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2016. jún. 12. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
"azt hallottad" who cares? csináld azt amiben jó vagy és amit élvezettel csinálsz!!!
2016. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát ha a nyelv az erősséged, mindenféleképpen azt tanulj tovább. menj egy nyelvi gimnáziumba. Szerintem a nyelvtudás nagyon fontos manapság. Például nagyobb korodra bírnál könyvfordító lenni, vagy nyelvtanár , külön órákat adhatnál másoknak.
2016. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es, igen, csak nagyon félek hogy nem lesz munkám vagy ilyesmi :D

2-es, már érettségizni fogok, a nyelvi gimi már meg volt :D a tanári pályán is gondolkoztam, de ennek a szüleim nem nagyon örülnek, szerintük idegroncs leszek tanárként, kevés fizetésért

2016. jún. 12. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:

esetleg ez? :)

[link]

2016. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!