Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvtudás nélkül mehetek...

Nyelvtudás nélkül mehetek nyelv szakra?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel és tetszik az olasz nyelv, gondoltam, olasz szakra mennék, viszont eddig csak itthon magamtól tanultam.

Van így esélyem? Vagy kibuknék azonnal?



2016. jún. 12. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nemhogy kibuknál, hanem fel se vennének. Emelt szintű érettségi a feltétel.
2016. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez azért érdekes mert az egyik ismerősöm oroszul tanul az ELTE-n, és egy szót nem tud oroszul :)
2016. jún. 12. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Az olasz az nem olyan
2016. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az első hozzászóló, az anglisztika/germanisztika szakra gondol. Nekem van olyan ismerősöm, aki japánul tanul. :) Szerintem próbáld meg, ha van hozzá kedved és szereted, akkor miért ne?
2016. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
orosz szakhoz nem féltetel orosz emelt, de az olasznál kötelező emeletet tenni..anélkül nem vesznek fel.
2016. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nemcsak anglisztika, germanisztika, hanem romanisztika is. Kifejezetten a szlavisztikánál meg a keleti nyelveknél van az, hogy nem kötelező nyelvtudással érkezni.
2016. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Vannak nyelvszakok, amelyekhez nem kell előzetes nyelvtudás, mert pl japánul, portugálul, de még oroszul is viszonylag kevesen tanulnak és a kutya nem tudna ilyen szakon tanulni. Portugál szakot leszámítva mindegyik romanisztika szakra kell az adott nyelvből emelt szintű érettségi. Meg lehet nézni a felvi.hu-n is, aki nem hiszi. De aki nem jártas a témában az ne válaszoljon, mert csak félrevezeti azt, aki őszintén érdeklődik...
2016. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Vicces vagy, hetes. "Portugál szakot leszámítva mindegyik romanisztika szakra kell az adott nyelvből emelt szintű érettségi. Meg lehet nézni a felvi.hu-n is, aki nem hiszi. De aki nem jártas a témában az ne válaszoljon, mert csak félrevezeti azt, aki őszintén érdeklődik..."

Na, akkor most nézzük csak meg a felvin ama bizonyos portugál szakot ... [link]

2016. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Valóban, elnézést, úgy tűnik idén változtatták meg, tavaly még nem volt :) köszönöm a kiigazítást!
2016. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én olasz szakon vagyok az ELTE-n és már régóta kötelező az emelt érettségi, szóval nyelvtudás nélkül nem nagyon van esélyed, de egy év alatt szerintem simán fel lehet készülni az emeltre is, annyira nem szokott magas lenni a ponthatár.
2016. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!