Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanári pályán szeretnék...

Tanári pályán szeretnék továbbtanulni. Még van 2 évem, de jó lenne megtalálni, hogy melyik főiskolára menjek. Hol kéne elkezdenem keresni? Miket érdemes elolvasnom? 16/L

Figyelt kérdés

2016. jún. 20. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A felvi.hu honlapot ajánlom figyelmedbe, ez a felsőoktatási felvételivel foglalkozó hivatalos weboldal. Itt megtalálsz minden információt a tanárszakról, hogyan működik, milyen követelmények vannak, és mely intézményekben lehet tanárnak tanulni :)

Nagyon röviden a tanárképzés osztatlanná vált pár éve, ez azt jelenti, hogy nincs külön alap- és mesterképzés. Szakpárt kell majd választanod, nem egyetlen szakos tanár leszel. :)

2016. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El kellene döntened, mit tanítanál.
2016. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ahogy írták, olvass felvit.:) Mit szeretnél tanítani?
2016. jún. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tanárok egyetemi szakon tanulnak, a tanítók fősikolain.
2016. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha igazán jó egyetemet akarsz akkor vidéken PTE, SZTE, esetleg még a DE. Pesten pedig az ELTE. De még rengeteg helyen van tanárképzés, ezek csak a jobbak :)
2016. jún. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: mi alapján állítod, hogy Budapesten a legjobb minden tanárképzésbe az ELTE?
2016. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem az 5ös vagyok, de először a Károlin kezdtem tanárin, aztán már 2 éve,hogy az eltére járok ugyanarra a képzésre... Mérföldkövekkel színvonalasabb az ELTE. Nemcsak az oktatóik, hanem a pedagógiás pszichológiás részei is.


De ezt nyilván magyarzhatom annak, aki egy tanárképzésbe járt csak vagy egybe sem....

2016. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De ezt nyilván magyarzhatom annak, aki egy tanárképzésbe járt csak vagy egybe sem...."


- Nem magyarázni kell, hanem megérteni, mit is írtam. Nem vitatom, hogy jó, az ELTE. De ki lehet jelenteni, hogy az ÖSSZES szak jobb az ELTE-n, mint bármelyik más budapesti egyetemen? (én ideveszem a Pázmányt is)

Ha már firtatod, hogy mennyire lehetek képben a tanárképzéssel kapcsolatban, azzal azért tisztában vagyok, hogy egy egyetemen belül óriási különbségek vannak a tanárszakok minősége közt. Sok véleményt hallottam már, és mind a háromról hallottam már rosszat. Ezért nem értem, hogy lehet olyat kijelenteni, hogy csak az ELTE, és pont.

2016. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!