Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány éves kortól "gáz" egyetem...

Hány éves kortól "gáz" egyetemre/főiskolára menni?

Figyelt kérdés
Létezik-e az a korhatár, amely fölött már egy adott munkáltató is meggondolja hogy a friss diplomás, de idősebb egyént alkalmazza? 24 éves vagyok de szeretnék tanulni. Munkám jelenleg van, amiről nem tudnék lemondani anyagi okok miatt, s szintén a munkából származó időhiánynak köszönhetően tudnám elkezdeni az iskolát csupán 25/26 évesen. Érdemes?

2016. jún. 21. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés gáz...
2016. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hyker1811 ***** válasza:
100%

Abszolút semmi gáz nincs benne. Levelező szak azért van kitalálva, hogyha már van állásod akkor tudj tanulni munka mellett is. Persze számolj vele, hogy nem lesz könnyű. Munka mellett még tanulni elég nagy hajtást jelent.


Nekem volt ismerősöm, aki valami 40 évesen elment villamosmérnöki szakra, mert magasabb fizut akart de csak villanyszerelő szakmája volt. Mondjuk neki annyi előnye volt, hogy már dolgozott és ugyanazon a munkahelyen kapott előléptetést utána. Persze mellette dolgozott is és el kellett tartania a családot, ezért csak levelezőn ment, de sikerült megcsinálnia.


Ha mondjuk 5 év alatt elvégeznéd és harminc éves vagy akkor szerintem még simán el tudsz helyezkedni. De azért kezdj bele minnél hamarabb, mert viszont 40+ évesen már nem hiszem, hogy olyan könnyen el lehet helyezkedni frissdiplomásként.

2016. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Munkàltatò illetve szakterület és nemi preferencia (nőt v. férfit képzelt el az adott munkakörre) vàlogatja. Ezek a tényezők illetve olyan téves magyar közgondolkodàs mint, hogy a fiatal munkaerő motivàltabb vagy màr eleve a fiatalos = lendületes szinonima szavak a tudatalattiban, sőt olyan diszkriminatìv àllàshirdetéseket is lehet làtni, ahol vagy csak fiatalokat keresnek lendületes csapatba vagy bújtatott nemi preferencia van vagy a 30 évesnek màr minimum 3-4 éves tapasztalattal kell rendelkezni . Olyan dolgok merülhetnek fel a munkàltatóban, hogy miért vàltasz, miért nem szeretted az előző munkaköröd, miért hagytad/nàd ott, mi motivàl, hogy magasabb képzettséget igénylő munkakört betölthess, miért csak későn kezdted az egyetemi tanulmànyaidat. Szóval ja eléggé begyepesedett gondolkodàsuak a magyar munkàltatók ilyen szempontból. Azt mérik fel interjùk soràn mennyire vagy megbìzhatò, lojàlis stb. Egyrészt gagyi mivel legtöbb interjùn a szaktudàsodra fény sem derül, màsrészt ezek a kérdések diszkriminàlòak lehetnek.
2016. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Az 57 éves édesapám tavaly diplomázott mesterképzésen. Én büszke vagyok rá, nemhogy gáz legyen! Én 33 vagyok és tovább fogok még tanulni, nagyon jó minta van előttem.
2016. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A "gáz" szó használata maga gáz.

Egy felnőtt ember tudja, hogy ha saját sorsáról van szó, arról, milyen munkát kell még 30-40 évig végeznie, akkor a legkevésbé más véleménye fontos.

Aki azzal foglalkozik, hány éves vagy, nem azzal, mennyire értesz valamihez, annak az embernek nem szabad dolgozni.

2016. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4 apàd diplomàzott -»mesterképzésen «- és ez a lényeg, tulajdonképp akkor ő màr valamikor szerzett alapképzésen diplomàt, valószìnű olyan munkakörben is dolgozik ami diplomàt igényelt. Tehàt egy mester meg alap közötti munkakörben nincs akkora különbség mint egy középfokù végzettséggel rendelkező és egy diplomàs esetében. Ez a fizetésekben is megmutatkozik.

5# valòszìnű nem hasraütésre született a kérdés, mert bizony ilyen van, hogy valakit a kora miatt nem alkalmaznak...

2016. jún. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Előtte csinálta az alapot is, ötven fölött. Azelőtt OKJ-je volt. És igen, ez is fontos. Meg az is, hogy az embert ne a kora, hanem a teljesítménye alapján ítéljük meg egy munkahelyen.
2016. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

"valòszìnű nem hasraütésre született a kérdés, mert bizony ilyen van, hogy valakit a kora miatt nem alkalmaznak..."


- És hol cáfoltam ezt?

2016. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Aki azzal foglalkozik....(munkàltatò azzal is foglalkozik...)
2016. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
9: igen, és azt írtam, hogy az ilyen munkáltatónak nem szabad dolgozni, mert valószínűleg más gondok is lesznek, nem azt, hogy ilyen munkáltató nem létezik. Szóval kiderült, hogy nem értetted, amit írtam.
2016. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!