Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy pszichológ...

Mi kell ahhoz, hogy pszichológus lehessek?

Figyelt kérdés
Minden ilyent tudok, hogy miből kell érettségizni, stb, stb....arra lennék kíváncsi, hogy ugye sokan ajánlják a biosz érettségit, mert az kelleni fog. Akkor gimibe ajánlott latint tanulnom? Mert ugye az orvoslás alap nyelve az.
2016. jún. 22. 03:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
A pszichológus nem orvos, hanem bölcsész. Biológia, meg latin biztosan nem kell hozzá.
2016. jún. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell a biosz és minimális latin is. De annyira nem mint az orvosira. Ezért ennyire felesleges erre hajtani. Amennyi kell majd egyetemen megtanulod. Ha valamit olvasni akarsz akkor Atkinson Pszichológiáját ajánlom.
2016. jún. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A közhiedelemmel ellentètben nem minden tudományos kifejezès latin, van görög is, ilyan alapon azt is akarod tanulni?!

Am nem kell maga a nyelv csak a tud. nevek.

2016. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Miért nem úgy tetted fel a kérdésed, hogy "Pszichológusként javasolt gimnáziumban latint tanulnom?"

Fontos pszichológusként, hogy világosan tedd fel a kérdéseidet. Ahogyan az is, hogy logikusan gondolkozz. Mégis mi a lótúrónak kellene latinul megtanulni egy másik tárgy miatt? Mégis mit segítene ez rajtad? Még ha esetleg könnyebben is jegyeznél meg szakszavakat, akkor sem térülne meg az a rengeteg fáradság, amit a gimnáziumi latinórát jelentenek. Sok ismerősöm ment orvosira, de latint senki sem tanult előtte.

A pszichológia nyelve az angol, azt kell tudnod: sok tanulmányt kell majd olvasnod angolul.

2016. jún. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam úgy könnyebb lenne, ha ismerem a nyelvet........
2016. jún. 22. 12:22
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Sőt, úgy még könnyebb, ha előtte elvégzed az orvosit...
2016. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Logikisan gondolkodom, köszi az offolást. Van egy ismerősöm, aki pszichológiát tanul, és azt mondta hogy a bioszos tárgyak nehezek, kész rémálom. Azért gondoltam hogy ha elkezdek latint tanulni, nekem könnyebb lesz. Olvastam olyat is, hogy egy ilyen vizsga miből áll. Nem könnyű:) Ja és amúgy nekem nem kidobott órák lennének amíg tanulom, egy nyelv sohasem jön rosszul, hiába nem használatos nagyon.
2016. jún. 22. 12:29
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Bocsi előtte még jogász akarok lenni, utánna pszichológus, orvos, talán még állatorvos. Ebben a sorrendben.


Viccnek szántam, ebbe már ne kössetek bele :D

2016. jún. 22. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges latint tanulnod. Én orvosira járok, még nekünk is csak egy félév nagyon alap latin volt, annak is csak a töredékét használtuk utána, lényegében csak szavakat kell megtanulni, pszichológusként meg szerintem még kevesebbet.

Egy pszichológusnak tanuló ismerősöm néha szokott kérdezni tőlem, az alapján meg pláne nem a nyelv kell oda sem, hanem egy alaptudás biológiából, illetve logika, mivel folyamatokat kell megérteni és megtanulni. Szóval szerintem abszolút felesleges latint tanulni hozzá.

2016. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azé a tiprottagyú bunkó vereskéz nyomogatók megnézhetnék, hol képeznek pszichológust.
2016. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!