Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzésről vélemények?

Duális képzésről vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék duális képzésre váltani. Bár nem sok kritikát (építő jellegűt) lehet olvasni neten. Jelenleg államilag támogatott levelező szakra járok, viszont így nehezebb is elhelyezkedni, pláne ebben a szakmába, így fontolóra vettem hogy szakmát is és képzésformát is váltok. Bár még mindig bizonytalan vagyok. Diákmunka nem tudom mennyire jó és rossz, nincs tapasztalatom róla. Örülnék a pár mondatos válaszoknak, menne a zöld kéz!

2016. jún. 23. 02:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem saját tapasztalat duálisról, csak így kívülállóként. :)

Nekem alapjában tetszene az elképzelés, hogy szakmai tapasztalatot is szerezzenek menet közben, de nálunk a 14 hetes szorgalmi hétből 3 hét van amikor a cégnél kell lenniük. De mivel nem külön órákra járnak, hanem a sima képzésen résztvevőkkel, így nekem ez elég fura, hogy hogyan oldják meg ezt. Utána még a vizsgaidőszakban van egy hét. Szóval a szemeszter alatt összesen csak 4 hét szakmai tapasztalatos hét van, ami elég kevésnek számít.


Én nappali mellett voltam diákmunkán, ez meg attól függ. Reghéttől úgy kb. a 6-7. hétig mentem heti 2 napot, ha ZH volt akkor 1-et vagy nem mentem. Nekem fixen volt 14-22-ig, de akinek olyan volt a munkája tudott menni 4-6 órákat rugalmasabb időbeosztásban. Ez függ attól milyen munkát találsz. Ha lazább a szemeszter mész többet, de nekem volt hogy nem tudtam menni fél évig mert nem volt úgy napom hogy korán végeztem volna, meg akkor nagyon sok kis ZH-m volt egy tárgyból nem volt időm még dolgozni menni fixen, max beugrottam 1-1 napokat ha valaki beteg lett én meg éppen ráértem.

Amúgy ha szerencsésebb vagy tudsz menni a szakmádhoz kapcsolódóan is diákmunkára, ami szakmai tapasztalatnak is jó. Egy ismerősöm pl. HR szakon volt és másodévesként bekerült egy céghez melódiákon keresztül egy multihoz HR gyakornoknak. Reghéten összeállították mikor tud menni meg hetente fixen, így tudott ő is úgy számolni a tanulással, meg ha éppen valami vizsga volt kicsit elnézőbbek voltak, hogy később jön vagy hasonló. Ez sajna a ritkább eset, a legtöbbször egyetem mellett diákmunkát nappalin gyárakban lehet kapni, pénztárazni lehet meg a meki és társai konyhája van.

2016. jún. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a részletes leírást. :)

Tehát akkor van olyan szak, ahol a szakmai gyakorlat sem az igazi - ami lehangoló :(


Szóval akkor diákmunkát csináltál? Ha nem tolakodó: a fizetéssel elégedett voltál? Kimerített fizikailag? maradt időd arra, hogy tanulj?

2016. jún. 23. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Időm maradt, mert inkább nem mentem az adott héten, ha nagyon fontos ZH-m volt. Ki nem merített, gyárban dolgoztam egy gép mellett ültem nyomkodtam rajta pár gombot és kiszedtem a kész anyagot. Unalmas volt, de nem fárasztó. Pénztáraztam egy ideig is, az fárasztóbb volt, jobban kell figyelni és én soha többet nem vagyok hajlandó pénztárba ülni mert jóég de bunkóak tudnak lenni az emberek. Jobb, mert rugalmasan lehet menni délelőtt, délután 4-6-8-12 órát hogy érsz rá, de én nagyon utáltam.

Fizu nem túl sok, a legtöbb csak a diákminimum órabért fizeti br. 635 Ft, meg délután + 15%os műszakpótlék (éjjel 30%, de suli mellett azért ez húzós). 25-40 eFt körül kerestem havonta attól függően mennyit tudtam éppen menni.

2016. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az építő jellegű hozzászólásod. Ez is iránymutató számomra!
2016. jún. 23. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!