Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Októberben szeretném megcsinál...

Októberben szeretném megcsinálni az emelt szintű töri érettségit. Lehet rá esélyem?

Figyelt kérdés
Legalább 4 éve nem tanultam történelmet. A középszintűre se tanultam agyon magam 64%-os lett. Viszont most szeretném megcsinálni az emeltet mert jelentkeznék egyetemre ahova kell. 80% lenne a cél. Szerintetek meglehet tanulni ennyi idő alatt a 4.év anyagát? Milyen irodalmakat vegyek?

2016. júl. 3. 03:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a jépességeidet.

Alapból a négy évnyi gimnáziumi tankönyvet kellene értő olvasással átvenni, vagyis nem átfutni.

2016. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mindent beleadsz akkor sikerülhet. De én a májusi vizsgaidőszakban próbálkoznék... októberig nem biztos hogy lenne elég időd.
2016. júl. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ajánlatos októberben megcsinálnia, mert akkor még használhatja az atlaszt, mármint a kronológia részt

jövőre pedig teljesen új atlaszok lesznek, amiből kiveszik a kronológiát és a térképek is át lesznek alakítva én úgy tudom és a tételek lehet kevesebbek lesznek, mert középszinten is kevesebb de ajánlatos most megcsinálni

és simán fel lehet készülni

áprilisban kezdtem rá tanulni, az írásbelire, összesen kb 3 hetet tanultam a szóbeli tételeket és azokból is a rövidített tételeket és 77%-os lett. A szóbelire már rendesen készültem. Ajánlatos átvenni a négy év könyveit, de szerintem a szóbeli tételeket kell megtanulni igazán, mert én eddig azt vettem észre, hogy az érettségi a szóbeli tételekre épül :) sok szerencsét :)

2016. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lehetséges. Az idő bőven elég, innentől csak a szorgalmadon múlik.
2016. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!