Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy dolgozó embernek már...

Egy dolgozó embernek már semmi esélye továbbtanulni? Vagy van valami módszer erre valahol?

Figyelt kérdés
3 műszakban dolgozok ami mellett nincs idő egyetemre, nem mehetek gyakorlatra sem a munkám miatt, na meg a pénz sem könnyen jönne össze. De mindenki azt akarja hogy tanuljak tovább, hogy többre vigyem... én is ezt akarom, de hogyan??
2016. júl. 4. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Két diplomát szereztem három műszakos nővérként. Ráadásul kicsi gyerek mellett, úgy, hogy a fősulitól 250 km-re lakom.
2016. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőség. Ilyen általános kérdésre ilyen általános választ lehet adni.
2016. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, elárulhatnád hogyan mert ez kb lehetetlennek tűnik.

3 műszak mellett nem lehet elmenni szakmai gyakorlatra sem, ami kötelező. Bejárni sem tudok egyetemre, mert még a levelező is hétköznap van. Nincs olyan egyetem ahova vasárnap kell járni, pedig csak az jó, máskor nem érek rá.

Fordító szeretnék lenni. Lehetetlennek tűnik, hiába beszélek 3 ritka nyelvet is.

2016. júl. 4. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne állítsuk be lehetetlennek azt, ami nem az.

Nem jó az időpont, nem tudsz gyakorlatot vállalni? Ez olyan probléma, amit csupán egyetlen munkahelyváltással meg lehet oldani. Lehet, hogy ez most nagyképűnek hangzik, de tényleg így van. Tudom, hogy nem egyszerű munkát találni, de néha áldozatot kell vállalni.

Vannak levelezők, amelyek csak szombaton vannak. Szerintem a Te esetedben távoktatásos képzés nem jöhet szóba.

2016. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az összes szabadnapom, szabadságom ráment évekig. De megcsináltam.
2016. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent meg lehet oldani. Ennek is van megoldása, még a te életedben is. Még akkor is, ha elsőre lehetetlennek látszik. Ha 3 ritka nyelvet beszélsz, akkor mi a jó életért háromműszakozol? Vállalhatsz mellette oktatást, korrepetálást, fordítást, akkor is, ha még nem vagy számlaképes. Igen, szürke vagy fekete, és akkor? Pénzt hoz, nem is keveset, és máris elég csak félállásban dolgoznod, felszabadul a napod és mehetsz tanulni.

De ez csak egy kiragadott példa, mint lehetséges megoldás.

Gyakorlati helyekkel is lehet variálni, lehet kérni azt is, hogy oda jársz vasárnaponként, ahogy azt is, hogy nyáron töltöd le, amikor a másik helyen szabadságon lennél, esetleg egybekötöd a betegszabiddal, stb. stb.

2016. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasd ezt el, aztán meglátod: [link]


3 nyelvvel már érdemes kezdeni valamit, és ez például teljesen jogtiszta lehetőség! És te vagy saját magad főnöke.

2016. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!