Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Pécsi frissen érettségizett tanuló vagyok és lenne rá lehetőségem hogy Pestre menjek egyetemre és eddig ez is volt a terv de ahogy egyre közeledünk a határidőhöz kezdem úgy érezni hogy nem vagyok benne biztos hogy menni szeretnék. Az összes barátnőm marad akikkel kivételes a kapcsolatom és egyébként is pestre legfőképp csak az egyetem miatt mennék maga a város egyre inkább nem is vonz. nem tudom mit tegyek a szívem maradna az eszem menne és attól félek ha mégis elmegyek hogy sosem fogom ott jól érezni magam és kínszenvedés lenne az egész.
2016. júl. 4. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A továbbtanulás nem a városról, nem a barátnőkről stb. szól. Arról szól, hogy TE mi akarsz lenni és ehhez HOVÁ kell járnod, hogy megvalósítsd! Szóval mi akarsz lenni és hová kell járnod, hogy megvalósítsd?
2016. júl. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ott is megismerkedsz majd uj baratokkal,baratnokkel,uj dolgokat tapasztalsz meg.Kar lenne visszalepned egy ilyen lehetoseg elol
2016. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha van olyan szak Pécsen, amire Pesten is mennél, és be is írtad februárban azt is, akkor mindenképp maradj. De ha olyan szakra mennél, ami csak Pesten van, és igazán szeretnéd, akkor menj inkább.:)
2016. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik egyetem, melyik szak. A pesti nem feltétlenül jobb - de vannak esetek, amikor mégis az.

Viszont NE a barátok miatt maradj, ilyesmire nem lehet jövőt építeni. DE! Ha azt mondod, egyszerűen nem akarsz 3-5 évig Pesten élni, az más, azt teljesen megértem. Ha nem pesti lennék, és hasonló színvonalú képzések között választhatnék pesti vagy vidéki képzési helyet, biztosan a vidékit választanám.

2016. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként igenis számít szerintem a baráti kör. Azért nem mindegy, hogy hogyan fogsz visszaemlékezni az egyetemi éveidre, és ha szenvedsz a magánytól az a teljesítményre is rossz hatással lehet...
2016. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azèrt egy több ezer fős campuson ne legyen már magányos! Tegyen érte!
2016. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!