Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegeden vagy Pesten éri meg...

Szegeden vagy Pesten éri meg jobban egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Szegeden élek, így sok szempontból itt lenne a legegyszerűbb elkezdeni az egyetemet, de Pesten egész biztosan sokkal több lehetőség van, jobb az egyetem, sok új embert lehet megismerni, rengeteg buli van.

Pszichológia szakra szeretnék menni tanulni. Attól félek, hogy 1-2 év múlva megbánnám, ha nem Pesten tanulnék, de akkor már késő lesz,



2016. júl. 19. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pesten drágább a megélhetés, nehezebb kolit vagy albérletet intézni. Jó kiszakadni és másik városban tanulni, de nagy önállóság kell hozzá. Én mondjuk Bp.-ről mentem le Pécsre, mivel nem feltétlen a pesti egyetem a jobb. Sok új embert bármelyik egyetemen megismersz hacsak nem egy "falusi" egyetemre vagy kihelyezett karra mész, ahol alig vannak. A szegedi egyetem nem ez a kategória, több ezer hallgató van ott, ismerkedni lehet másokkal. :) Buli szempontból nem tudom.


Anyagi szempontból inkább otthon érné meg és ha nem vagy még elég önálló. Ha a kalandvágy megvan, el tudod tartani magad akkor sokkal izgibb egy új helyen tanulni. Habár pszichológiát nem tudom melyik egyetemek tartanak, de arról még én is sokat olvastam itt, hogy nagyon szidják a pesti (ELTE) képzését.


Ha végül Szegeden maradsz dolgozni is fel tudsz később költözni Bp.-re, nincs semmi veszve akkor se.

2016. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is javasolnám a kérdezőnek hogy váltson várost ha nem elég önálló :) Sőt! :) Nekem nagyon sokat segített.
2016. júl. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a környéken nem volt egyetem, így muszáj volt lakhelyet váltanom. Ha tehetném, tuti otthon maradnék...

Viszont sok Pesti barátom lett, akik otthon laknak. Sokkal kevésbé önállóak, mint én. Nekik mindig otthon van anya/apa, akik főznek, mosnak, takarítanak, bevásárolnak, intézik a dolgokat... Nem kell megtanulniuk beosztani a pénzüket, nem tudják megtapasztalni, hogy milyen is lesz majd felnőttnek lenni... ilyen szempontból jó a váltás, sokat tud fejlődni, komolyodni az ember. Kollégiumban sok türelmet tanultam, tolerálni a sok fura szokását az embereknek. Viszont nem olcsó és honvágyam van.

Amúgy egyetem nem a buliról szól, sokat kell tanulni látástól vakulásig (kivéve a büfészakokon). Örülsz, ha félévente eljutsz 1-2 buliba.

Ha esetleg meggondolod magad, át lehet jelentkezni másik egyetemre, beszámítják a tárgyaidat és még lehet, hogy csúszni sem fogsz.

2016. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia, szerintem szeged!


19 éves koromig Budapesten éltem, utána szegedre kerultem egyetem miatt és már 2. éve ott is élek.


Nekem Szeged sokkal jobban tetszik. Hatalmas diákélet, kis város, de mégis minden van, ami kéne. Rendezett, a tömegközlekedés nagyon jó Pesthez képest, nincs tömeg, nem kell órákat utazni, nagyon jól megoldott a kerékpárközlekedés, de ezt biztos tudod, hisz szegedi vagy. Hidd el, igaz hogy Pest nagy város, de fusztráló tud lenni + piszkosul drága az albérlet.

2016. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

én is az ellenkező helyre voksolok, nem a legköltséghatékonyabb tény. Én azért javasolom Pestet, mert egy olyan világot láttam meg, amit még soha életemben, és vidéki nagyvárosban (Nyíregyháza, Debrecen.. én ezen a környéken éltem) nem tapasztalhattam volna. Ahogy feljöttem ide, elkapott egy szárnyaló érzés... Budapest Magyarország New York-ja :) Mondjuk én faluban nőttem fel, a legelső hetekben úgy éreztem kiszabadultam az életből amit élnem kellett volna vidéken.


Természetesen Szeged nem kisváros, és valószínűleg nagy diákélet van.

Nem vagyok elfogult, de ezt a érzést nem cserélném semmire. (:

2016. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!