Budapesten sminkiskola?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni hogy Budapesten hol tudok viszonylag jó iskolában és megfizethető áron sminkelni tanulni?

Tudom hogy relatív a megfizethető de olyat keresek ahol legalább részletfizetési lehetőség is van és korrekt módon elsajátíthatom a sminkelés alapjait vagy akár többet is megtudhatok a szakmáról.


Előre is köszönöm! :)



2016. júl. 25. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Sehol.
2016. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
90%

ez engem is érdekelne, hiszen én csak egy ellenpéldát ismertem meg, amit senkinek nem ajánlok.

nagyjából 15 éves korom óta imádom a sminkelést, mint témát, persze akkoriban a sminkem egy szemceruza és spirál volt. :D az évek alatt a net által otthon tanultam a dolgokat, felfedeztem az ecseteket, satírozás, pigmentek, minden.

annyira belelkesültem, hogy egyre több ismerőst is sminkeltem, hol buliba, hol gyakorlásként.

gondoltam, itt az ideje papírt szerezni róla, és belevetettem magam a keresgélésbe. szinte rosszul lettem az áraktól - 3 hónapos képzés majd' 500 ezer Ft, és a használt eszközök, ecsetek, ilyesmik még nincsenek is benne....

aztán felfedeztem egy oktatót facebook-on. nem volt nagyon népszerű a lájkok számából ítélve, de amit kínált, az vonzott nagyon. néhány hónap spórolás, pár e-mail váltás után előleg elutalva, irány a smink suli.

nagyon izgatott voltam.

amit az oktató ígért:

- ő adja az eszközöket, termékeket, nekünk csak modellt kell vinni

- profi fotózás, fodrász és stylist folyamatosan a tanfolyam alatt

- kis létszámú csoportok

- portfólió fotózás referenciának

- segítség a későbbi elhelyezkedésben


no.

eljött az első óra, már ott ledöbbentem, hogy egy pincéből kialakított stúdióban zajlott az oktatás. bár tény, jól felszerelt, szép helyiség volt, de mivel 2 ablak volt, és sárgás világítás, sok jóra nem számítottam.

nos, az első óra amolyan elmélet volt, legalábbis így hirdette. valójában annyi volt, hogy a pénzt begyűjtötte, összedobott egy sminket a saját modelljén, hogy 'ezt is fogjátok majd tanulni', aztán mehettünk is haza.


heti egyszer voltak az órák. a "kis létszám" az 12 fő volt, alig fértünk el. egy pirosító palettára voltunk 12-en! az oktató kivételezett, volt, akinek minden ecsetmozdulatát lefikázta, de nem építő jelleggel. :) konkrétan volt, hogy majdnem elsírtam magam, és nem azért, mert esetleg nem volt jó a szemöldök, amit készítettem, hanem attól, ahogyan közölte, hogy mennyire ronda ez az egész összkép így.

a nő egy amolyan igazi gazdag, beképzelt, sznob pcsa volt.

volt egy állandó modellje, egy 16 éves lány, aki amúgy is modellkedéssel foglalkozik, magyarul smink nélkül is gyönyörű, hibátlan bőr. rajta még a zsírkrétával készített smink is jól nézett volna ki.

nekünk, mezei embereknek kikötötte, hogy 30 alatti modell kell, hogy legyen, ne legyen csontos a szemürege, ne legyen rejtett szemhéja...

holott ennek a lényege nem az kéne, hogy legyen, hogy minden féle arcot, minden korosztályt ki tudjunk sminkelni?


az 'oktatás' úgy zajlott, hogy ő az óra elején kisminkelte a modellt, és elvárta, hogy miután ő végzett, csináljuk meg mi is.

persze, volt hogy a harmadik lépés után nem tudtuk, hogy mit hogyan - olyankor flegmázott, húzta a száját, hogy nem igaz, hogy nem tudtuk megjegyezni...


közben minden héten volt, hogy a részletfizetőket zaklatta, hogy a pénzt hozzák, vagy nem enged vizsgázni.


VIZSGA.

vizsgadíj, amiről azelőtt nem volt szó.

a sylist és a fodrász elmaradt - úgy kellett már mennie a modellnek, hogy be legyen lőve a haja, hogy csak sminkelni és fotózni kelljen, mert az oktatónak EL KELL MENNIE MAJD.

a fotózás annyi volt, hogy egy canon géppel az oktató barátnője lőtt minden modellről 1-1 képet, és ennyi. a képeket jó pénzért meg lehetett vásárolni.



nem elrettenteni akartam senkit, és elnézést a regényért.

Csak leírtam a negatív tapasztalatomat.

Rengeteg időt, pénzt, és energiát beleöltem egy tanfolyamba, ami egy fortintot nem ért.

Azóta is bánom, és úgy gondolom, megéri inkább megfizetni egy Dominique Roberts-et, mint egy magát olcsónak hirdetőt.

Hiszen lehet, hogy "olcsó", mondjuk csak 250 ezer Ft 500 e Ft helyett, de lehet,hogy azt is kapod a pénzedért.

és innen nézve 200 ezer is sok.


Szóval nem negatív reklám a célom, de Berki Miát nem ajánlom.

Ő nem smink oktató, ő csak egy nő, aki elvégzett egy csomó tanfolyamot, ügyes sminkes, de oktatónak egy nagy nulla.


köszöntem, ha elolvastad.

2016. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pinterand válasza:

Ha szereted a sminket úgy àltalában, azon kapod magad, hogy mindig

Téged kérnek meg a barátnőid a bulik elött hogy készítsd el a sminküket ! Megtetszett és szeretnél tovább lépni esetleg gondolkozol rajta hogy hivatásodnak válaszd.

Akkor neked a tanfolyamok közül a

Divatsminkes képzéseket érdemes keresgetni!


- Keress olyan helyet, ahol az alapokat is tanítják .

- tájékozódj a képző hely web-oldaláról, facebook oldalákról

Ha a galériákat nézed, figyelj rá :

- A képzőhely saját munkát mutat-e

vagy a google képekkel illusztrál ?

Leginkább a saját képeiből tudsz véleményt alkotni!

- Kersd fel személyesen a képző helyet,

- kérj időpontot személyes konzultációra!

- tájékozódj,és alaposan olvasd el a szerződést.

- Nézz utána, van - e képzési program, esetleg óra vázlat?

Ez nagyon fontos, mert láthatod miként épül fel az oktatás!?


Célszerű olyan oktatót választani, aki hivatásszerűen oktat,

lehetőleg több éves tapasztalattal.


Gyakorlattá vált, hogy néhány hónapos képzést elvégezve

már is oktatónak nevezi ki magát valaki.

- Oktatói tapasztalat nélküli oktatótól,

kérdéses milyen tudáshoz juthatsz?


Két fontos szempontot érdemes még figyelembe venni:

- Az oktató cégszerûen, foglalkozik- e az oktatással?

Ha igen az nagyon jó!

- Egy oktatással foglalkozó cég

Felnőtt képzés keretében folytathatja a sminkoktatást,

mely két féle módon történhet:

1.) un. Szabadpiaci képzés , ez esetben

a képző saját igazolás állit ki a tanfolyamról

2.) Hatósági engedéllyel folytatott képzés.

Hatósági engedélyt csak nagyon szigorú követelményeknek megfeleltetett Oktatási Intézmény és Oktatási Program szerezhet!

Ebben az esetben

a Hatóság által jóváhagyott

Képzési program alapján folyik az oktatás,

amit sikeres vizsgát követően,

Hatósági Engedély számmal Ellátott Tanúsitvány igazol.


A Hatósági engedély váltotta fel az Akkreditált képzéseket.

Akkreditált Tanúsítvány 2015 - óta nem adható ki.



- TANFOLYAM? - SMINKISKOLA? - AKADÉMIA ?

- igazolás? oklevél? bizonyítvány?tanúsítvány?

egy nyelvű kétnyelvű ötnyelvű......?


Véleményem szerint a TANFOLYAM és a SMINKISKOLA

a helyes megfogalmazás!

(Feltételezve, hogy az - Iskola nem csak kifejezésként,

hanem tartalmilag is fedi a valóságot! )

- Sminkiskola kifejezés pontosan utal arra, hogy a cég a

Smink oktatásával foglalkozik fő tevékenységként!


- Jelenleg sem OKJ sem arra épülő felsőfokú sminkes oktatás

NINCS

- Jelenleg a legmagasabb szint : a

- HATÓSÁGI ENGEDÉLYSZÁM -ot tartalmazó

TANÚSÍTVÁNY lehet,

ami Munkavállalásra jogosít .

melynek szigorú formai és tartalmi szabályai vannak.

- Így tehát a hivatalosan megszerezhető legmagasabb szakmai igazolás :

a Hatósági Engedély Számmal ellátott MUNKAVÁLLALÁSRA jogosító Tanúsítvány !


A többi kibocsájtott

- oklevél, bizonyítvány egyéb elnevezés legyen az akár 100 nyelvű,

nem minősül " szakmai ráépülő " hivatalos képzésnek.

Ettől még a többi képzés is lehet jó, a különbség majd a jövőben lesz lényeges, hiszen a Felnőtt Képzés teljes átalakitáson megy keresztül.


Remélem sikerült tisztázni a lényegi különbségeket.

2021. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!