Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Letehetem az érettségit 28...

Letehetem az érettségit 28 évesen estin ingyen?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és se szakmám, se érettségim!

Szeretnék ingyen szakmát vagy érettségit tanulni munka mellett! Tudtok olyan iskolákat ahol az egyik lehetséges?



2016. júl. 27. 03:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha estire jársz, akkor lesz tanulói jogviszonyod, vagyis ingyen érettségizhetsz. OKJ-re csak 25 év alatt tudsz ingyen menni.
2016. júl. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érettségit mindenképp. Tulajdonképpen bármelyik gimnáziumban aminek van esti vagy levelező szakja. Iskolát ajánlani igen nehézkes mivel nem tudjuk hova valósi vagy de ha budapesti akkor tudom ajánlani a Színyei gimit.

[link]


OKJ:

Az új jogszabály szerint 2db okj ingyenes, kortól függetlenül. Természetesen azt is már csak estin vagy levelezőn végezheted nappalin csak 25 éves korig tanulhatsz. Viszont ez már keményebb dió iskolát találni két okból. Egyrészt az hogy a jogszabály lehetőséget ad rá nem egyenlő azzal hogy egy iskola valóban ingyenesen biztosítja az oktatást. Másrészt vannak olyan szakmák amikre esélyed sincs, most csak tapasztalatból egy példa, ingyenes cukrász képzést nem fogsz találni az tuti ellenben bolti eladóit dögivel.

2016. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik megye?
2016. aug. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!