Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire számítsak mérnökinfón?

Mire számítsak mérnökinfón?

Figyelt kérdés

Szóval közép matekkal sikerült bejutnom, meg emelt infóval. Megnéztem milyen órák lesznek, pl Kalkulus I.

Néztem hozzá könyvet (letöltöttem), és kb. semmit nem tudok, nagyon kriksz-kraksz, tündenyelv. :D


Kicsit aggasztó. El kéne kezdenem gyakorolni, ha igen hogy?



2016. júl. 27. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elkezdened, majd ott megtanítják. Inkább élvezd ki a hátralévő 1 hónapot!
2016. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De én szeretnék tanulni már most, a programjaim már lementek szinte már csak itthon vagyok. Nem 24/7-be nyomnám, ilyen melegbe nem is bírom :)


Szabó Tamás - Kalkulus I. tankönyv


Ez a könyv megfelelő?

2016. júl. 27. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Szabó Tamás meg Kalkulus :D ÓÓÓÓ hát ez a SZTE!


Nem kell tanulni, az alapoktól kezdtek mindent.


Kalkulusból minden héten van kis zh, ezeket ha jól megírod, akkor kaphatsz megajánlott jegyet, ami elég jó dolog, mert a vizsga jóval nehezebb.


Fizikából gyakorlat holt könnyű, ott is van minden órán kis zh, de az előző órai anyagba belenézel 5 percet, már megvagy.


Progalap, itt is van minden órán kis zh, C prognyelv, 0-ról indultok majd. Minden óra elején letöltesz egy bíró nevezetű oldalról egy feladatot, megcsinálod és visszatöltöd a bíró meg ad neked rá egy pontot, ha a kis zh pontokból megvan a minimum, akkor írhatsz nagy zh-t, ha az megvan, mehetsz vizsgázni.


Diszkrét matematika (dimat) gyakorlaton ha figyelsz, akkor nem nehéz, a viszga meg kifejezetten könnyű. + info, én nem nagyon ismerek olyat, aki előadásra bejárt :D


EU alapismeretekre meg elég vizsgázni bemenni, bele sem kell nézni az anyagba, annyira easy

2016. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ok...biztos kirázza a kisujjából az ember a matekot. Én például még életemben nem csináltam bizonyítást. Szerintem 1 óra alatt lepörgeti a lényeget aztán aki megértette az megértette, aki nem az nem. Én az leszek aki nem fogja megérteni.

Nem úgy szeretnék hozzáállni, hogy "majd lesz valami".

2016. júl. 27. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Majd rájössz, hogy egyetemen nincs is lehetőség arra, hogy minden tárgyból mindent megérts. LEsz olyan tárgy, amiből elég lesz ha átmész a vizsgán.


A matek az fontos tárgy, de a fő cél mégse az, hogy megérts minden bizonyítást. Tanulj meg inkább rendesen deriválni, integrálni az első félév során, mert ha ez nem sikerül, sok más tárgyból is hátrányod lesz.

2016. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
BME rulez
2016. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Nem kell elkezdened, majd ott megtanítják"


Hát ez nem jött be :) Rohadtul nem magyaráznak el semmit. Csinálunk pár feladatot azt "csá, tanuld meg ahogy akarod". Persze...adnak gyakorló feladatsorokat, de kitörölhetem, ha nem tudom mit kell csinálni. Ennyi erővel egy óvodásnak is odaadhatnák :)

2016. okt. 2. 15:29
 8/10 anonim ***** válasza:
:Dddd
2016. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 hét után azért nem kell még kétségbeesni.


Igen, az egyetem az már tényleg nem középiskola, és igen, az egyetemen mindenki leszarja kb., hogy hogyan tanulod meg a dolgaidat, vagy hogy átmész-e a vizsgán vagy sem. Magadnak tanulsz.


Csoporttársak jó esetben segítenek egymásnak, hiszen minden tárgyból van pár ember, aki jobban érti a dolgokat, vagy jobb alapokkal érkezett.


Állj neki tanulni, ha kevés az órai jegyzet a megértéshez, akkor vegyél ki a könyvtárból valami könyvet, tölts le a netről valami PDF-et, vagy gyakorolj a csoporttársaiddal, vagy a felsőbbévesek szoktak tartani ilyen-olyan konzultációkat, vegyél részt azon akkor.

2016. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A nulladrendű nyelv és a többi "Inf. Logikai alapok"-ból nem lesz a kedvencem. Ezt nem lehet megtanulni és megérteni fél év alatt.


A másik gondom, hogy bizonyítgatások vannak halomra...életebe nem láttam bizonyítást vagy hogy hogyan kell. Oké definíciót tanuljam meg, de a módszert attól még elmagyarázhatta volna valaki.

Nagyon gáz...

2016. okt. 3. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!