Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon jobb filmes...

Magyarországon jobb filmes iskolák?

Figyelt kérdés

A most következő tanévben fogok érettségizni és nagyon régóta erősen kötődöm a filmezéshez. Tehát már több éve készítek rövidfilmeket, a spórolt pénzem nagy részét is a kis felszerelésem bővítésére költöm stb. A probléma az, hogy sajnos mivel vidéken lakom, nem igazán ismerem a filmes iskolákat, tehát persze tudok a Színház és Filmművészetiről, de tudom hogy oda mennyire nehéz bekerülni és hogy vannak más alternatívák is.

Na ezekre az alternatívákra lennék kíváncsi, ha tudnátok segíteni nekem, hogy ki mit ajánl? Első sorban a kamera mögött szeretnék lenni, tehát valami vágó, operatőr, utómunka készítő szak érdekelne.



2016. júl. 28. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani a Metropolitant. Sajnos sokan lehúzzák, részben azért is, mert magánegyetem lévén hihetetlenül drága (én diákhitellel bírom), de szerintem megéri odajárni, a médiaművészeti képzései nagyon jók, már az iskola alatt is vannak lehetőségeid különböző filmes projektekben részt venni. Van külön kameraman szak, ha főleg a kamera érdekel, de más szakjain különböző területekkel foglalkozhatsz, nézz utána, hogy melyik érdekelne. (A hivatalos oldalon találsz felsorolásokat a mintatervi tantárgyakról, úgyhogy láthatod, melyik szakon mit tanulhatsz kb.)


Írtad, hogy elég messze laksz, de ha véletlenül adódna lehetőséged a nyáron (gondolom így könnyebb, mint tanítási idő alatt), akkor jövő héten lesz pótfelvételi nyílt napja. Akkor is mehetsz, ha nem tervezel pótfelvételizni, én húgommal megyek, aki szintén most készül 12. osztályba menni.

2016. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!