Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakirányt érdemes...

Melyik szakirányt érdemes választani?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem a DE-MK-Gépészmérnök szakra, és az volna a kérdésem, hogy az alább felsorolt szakirányok közül, melyiket érdemes választani:

- épületgépész,

- gépjárműtechnikai,

- üzemeltető-karbantartó,

- járműipari folyamattervező.


Ezeket a megadott honlapon találtam, és bár ott le vannak írva a szakirányok főbb tevékenységi terültei, én mégis azt kérném, ha nem gond, meg tudnátok osztani saját tapasztalatotokat/véleményeteket a szakirányokkal kapcsolatban.


Én az Épületgépészettel szemezek így első olvasásra, de ez nyilván még nem végleges döntés.


Köszönöm mindenkinek előre is a válaszát.



2016. júl. 29. 15:11
 1/1 Vodafonelive ***** válasza:

Ezzel egyelőre még ne nagyon foglalkozzál csak a 3. vagy 4. féléved után, attól függ nálatok hogyan megy a szakosodás illetve mik a feltételei. Lehet a gépjárműtechnika fog megtetszeni viszont kiderül előfeltétele vannak a szaknak, hogy a géprajz/gépelemek sikerüljön plusz még valamelyik másik tantárgy, emiatt meg ne legyen az, hogy kényszerből a járműiparit választod.


Én jelenleg a PTE-n vagyok ahol két szakirány van, épületgépész és üzemfenntartó szakirány. Az épületet választottam, mert tudtam, hogy nekem nem menne az, hogy folyamatosan szerszámokat tervezzek esetleg rajzolgassak, így maradtam a csöveknél. :) Számomra sokkal jobban bejön, mert meg lehet tanulni, autocad, winwatt és más légtechnikával foglalkozó program használatot kell elsajátítani. Egy biztos, az épületgépész az teljesen más szakirány a másik 3-hoz képest.

2016. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!