Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus,...

Programtervező informatikus, mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Programtervező informatikus szeretnék majd lenni, milyen érettségikből kell emeltet tennem hozzá? Milyen faktot érdemes választanom?
2016. júl. 29. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Matek es info faktot mindenkeppen :) Emelt pedig nem kotelezo, en is anelkul kerultem be :)
2016. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Akkor elég mondjuk egy emelt angol és emelt info érettségi?
2016. júl. 29. 23:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg hallottam erről a biotechnológiáról ami infóhoz köthető, arról tud valaki valamit, hogy oda mi kell?
2016. júl. 29. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a biotechnológia nem egy szakosodás az egyetemen?
2016. júl. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én tudom, három tárgy közül lehet választani: matek vagy infó vagy fizika (ne kérdezd miért, a szaknak köze sincs a fizikához). Ha jól remélik a +50 pontot akkor kapod az emeltért, ha ezen tárgyak közül emeltezel. Tehát ha angolból csinálod, akkor proginfón nem fogják beleszámolni. VISZONT az angol nagyon nagyon fontos, ne hanyagold el (persze ez igaz a matekra és a programozásra is).


Amúgy nem nehéz bekerülni (még az ELTE-re se), viszont bentmaradni és elvégezni annál inkább. Elég sok szorgalom kell hozzá.


Én most csinálom a Proginfó mesterképzést és ha így utólag fakultációt kéne mondanom, akkor az a matek lenne és az angol (habár angolból nem mennék emeltre érettségire, hanem a nyelvvizsgára gyúrnék). Igaz, hogy az infó emelt szerintem könnyebb, mint egy matek, de szerintem tudásba jobban jársz a matekkal (mert az infó emelt érettségin sincs túl sok hasznos dolog, még a programozási rész is csak fájl beolvasás meg hasonlók, amiket otthon nyugodtan megtanulhatsz).

2016. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!