Buszozás vagy kollégium?

Figyelt kérdés

A lakóhelyem és az egyetem közti távolság 35km.

Ez napi 1 óra oda és 1 óra vissza buszozást jelent.

Ez kibírható?

Kollégium ellen szól, hogy önköltségesre vettek fel, így a kolidíj az alap összeg + kb. 11.000, emelett sok rigolyám van, és nem igazán tudok alkalmazkodni.



2016. júl. 30. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem, honnan hova járnál be, mennyi az alap összeg, mennyire tudnád nélkülözni azt az összeget? Mert így nem tudok tanácsot adni, ugye függ, hogy milyen gyakran jár a busz, milyen a városban a közlekedés, stb.
2016. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
35 km nem sok, inkább buszozás. Kollégiumban alkalmazkodni kell.
2016. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, minden nap 1-1,5 óra az oda és a vissza út is. Szerintem ez simán kibírható, utazás közben szoktam könyvet olvasni, vagy épp tanulni. :)
2016. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
1-es vagyok, csak kalkuláljátok azt is bele, hogy lesz olyan nap, hogy mondjuk egy 45 perces gyakorlatra kell csak bemenni, vagy úgy tudjátok csak felvenni a kurzusokat, hogy reggel meg este lesznek, a közötte lévő időt meg el kell valahogy tölteni. + Ugye hamarabb is el kell indulni, mert bármikor lehet egy dugó, baleset, késés, akármi és könnyen lemaradhat az ember egy zh-ról, gyakorlatról. Nekem ismerősöm emiatt is költözött albérletbe 1. félév után, mert nem bírta az ingázást.
2016. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez 20perc busz + 20 perc sétát jelentett. Mindig is ilyen "bejárós" voltam, így engem ez nem igazán tudott zavarni.


Ha az órák közötti lyukakat el tudod tölteni (lapossal beülni valahova tanulni, olvasni, etc. ) akkor semmi nagy dolog nincs ebben. Néha kényelmetlen tud lenni az igaz, mivel eléggé alkalmazkodnod kell a buszaidhoz.

2016. júl. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Debreceni egyetemről van szó.

A buszok eléggé gyakran járnak.

Egy munkanapon 05:45-től 5-10 percenként indulnak a buszok Debrecenbe.

A délutáni visszaút is elég jó, 5-10-20 percenként megy a busz.

19 órától azonban már csak 30-60 percenként sajnos. (Szóval ha olyan sokáig tartana netalán 1 óra, akkor tuti elkéne menjek róla hamarabb, vagy később érek haza.)


Az alap összeg 23.000 Ft, és erre jön az a 11.000 Ft. Nem igazán tudnánk ezt nélkülözni.


A szakon amire jelentkeztem általában 30-40 fő van csak, az órarend(tavalyiak), úgy alakultak, hogy hétfő-kedd-szerda nagyon késő délutánig, csütörtökön 2-3 óráig, és pénteken nincs tanítás.


Végülis én nagyon hajlok a buszozásra, hiszen mégis itthon maradhatok, nem kell másokhoz alkalmazkodnom, kényelmesebben tudok tanulni, a saját módszereimmel, amik lehet, hogy zavaróak másoknak (hangosan tanulok, és közben járkálok)

2016. júl. 30. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg is válaszoltad magadnak a kérdést.
2016. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag kedvezőbb lenne a buszozás. Én azt választanám - pedig minden vágyam a koli lenne.:)

Amúgy te fogod tudni összeállítani az óráidat, a kötelezők meg (nagyrészt) nem estefelé vannak, szóval gyakorlatot, szemináriumot felveszel korábbra. :)

2016. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen buszozás, annó én voltam koleszos, de már nagyon bánom (80 km-re volt a sulim), utána buszos lettem, és sokkal jobb volt, hogy egy nehéz nap után hazamehettem, és anyám meleg vacsorával várt. Koliban tanulni se tudtam a zajtól meg az ordítástól. Volt, hogy hajnali háromkor betörték a szobánk ajtaját a részegek. Plusz a buszon tanulás rengeteget segített, szinte mindent meg tudtam tanulni. Pedig 80 km-re azért nem egyszerű ám bejárni. Reggel 8-ra úgy tudtam csak beérni, ha 4-kor keltem, kétszer átszálltam, és az egyik átszállásnál kb. egy órát várakoztam. De semmi pénzért nem lennék újra koleszos. 35 km az semmi. A középsuliba kb. ilyen távolságra jártam.
2016. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! :)
2016. júl. 30. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!