Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát választhatok?

Milyen szakmát választhatok?

Figyelt kérdés
Diszlexia,diszkalkulia,diszgráfiás vagyok milyen szakmákat lenne érdemes választani?

2016. aug. 2. 01:56
1 2
 1/15 BiTOPro97 ***** válasza:
Képzőművész vagy politikus?
2016. aug. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod de nincs jó érzékem és kézügyeségem a művészethez de a politika egy kicsit érdekel :)
2016. aug. 2. 12:30
 3/15 BiTOPro97 ***** válasza:
Beszéd centrikus munkát válasz akkor! ;)
2016. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát még meggondolom köszönöm a válaszod :)
2016. aug. 2. 13:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen dolgok, témák érdekelnek? Vagy miben vagy jó, mihez van érzéked? Miket szeretsz csinálni, mivel foglalkozol szívesen?

Milyen foglalkozás érdekelne?

2016. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szeretem a történelmet és az irodalmat gondolkosztam hogy tanárnak menjek de nem tudom hogy ilyen problémával érdemes lenne e menni tanárnak
2016. aug. 2. 20:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen mértékű a diszlexiád, diszgráfiád, diszkalkuliád?

Elméletileg nem akadálya a tanári pályának, de persze befolyásolhatja a tanulást - a szakirodalom elolvasását, felkészülést. Azzal neked kell tisztában lenni, hogy pl a helyesírási nehézséged menyire komoly, mennyire tudod pl. mások hibáit észrevenni, javítani.


Ha megtalálod azt a tanulási technikát, amivel a nehézségeidet kompenzálni tudod,vagy nem akadályoz meg a másoknak való helyes ismeret átadásában, akkor nem zárja ki a tanárságot.

/Ismerek olyan logopédust, aki diszlexiásoknak ír fejlesztő anyagot, és maga is diszlexiás./

2016. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok hát a diszlexiám és diszgráfiám javult de még mindig nagyon csunyán írok és néha lehagyom az ékkezeteket a betükröl vagy nem tudok egyes szavakat helyesen leírni olvasni viszonylag jól tudok ritkán tévesztek sorokat vagy betűűűket
2016. aug. 2. 21:07
 9/15 BiTOPro97 ***** válasza:
Tudsz nyelvet tanulni? Mert nekem van egy idősebb barátom, ő magyarul mint én pocsék helyesírású, ő még rosszabb, de ő három én két nyelven mellé nem. Nálam "feszkó"/"zavaró értetlenség" 8 évesen elmúlt ami okozta, így amit utána tanultam nyelvtant, nem magyarul az tökéletes. Németországban nem is értették a beírást, mert két évet alsóban kint voltam, csak anyámmal és ikerhúgommal. Apámat idekötötte a munkája.
2016. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Németet tanulok szeptemberben kesztem el az iskolában nem megy könyen de megtudok nagyábol mindent tanulni
2016. aug. 3. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!