Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell ahhoz tennem hogy...

Mit kell ahhoz tennem hogy bíró legyek (igazságügy)?

Figyelt kérdés
Most leszek 11.-es és faktnak emelt bioszt és emelt angol választottam. Nagy baj hogy nem töri emeltre mentem? Lesz minimum 2 nyelvvizsgám, ha jól megy talán 3 is. Nem vagyok rossz tanuló (4-es átlag) de mivel 11.-től számít továbbtanulásba az eredményem így jobban belehúzok nyilvánvalóan. A válaszokat előre is köszönöm! :))

2016. aug. 2. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Jogra kell menned továbbtanulni, de ahhoz meg követelmény az emelt töri.
2016. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jól mondja az egyes, nem követelmény az emelt történelem. Osztatlan jogász képzésen a felvételi követelmények:


"történelem és latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. egy idegen nyelv (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


Tehát nem adja meg, hogy a töriből emeltezned kell, de mindenképp beszámítják. Tudsz angolból emeltezni, ha azt tanulod kiemelten, de azért szokták a törit javasolni, mert mindenképp szükséged lesz rá az egyetemen. A biosszal nem nagyon tudsz ezen a területen mit kezdeni, ha mindenképp ilyen irányban tanulsz tovább, én azt lecserélném egy történelem faktra (akár emeltet teszel, akár nem).

2016. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszodat sokat segítettél! :)
2016. aug. 2. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!