Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zenét szeretnék tanulni,...

Zenét szeretnék tanulni, milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 3 éve játszom gitáron, teljesen egyedül tanultam mert a szüleimnek nem volt pénzük zenesuliba járatni, magántanárra meg pláne nem. Nagyon szeretnék a jövőben a zenével foglalkozni, de nem találok megfelelő egyetemet. Egy teljesen alapképzés kellene, amire aztán építkezhetek. Mindenképp könnyűzenében!!! Általában rockot játszok, elméletből nagyon minimális megy, de gyakorlatban egész jól kiképeztem magam a netről szedet dolgokkal. Gyorsan el kéne döntenem mit csinálok, most leszek végzős a gimnáziumban ahova járok és nem tudom mi tévő legyek. Ha valaki tud olyan sulit ahol nekem megfelelő kezdő könnyűzenei képzés van akkor várom válaszát, és előre is köszönöm!! Lehetőleg Magyarországon kellene hogy legyen, de külföldi tippeket is elfogadok.

2016. aug. 3. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetemre már egy viszonylag komoly (legalább zeneművészeti szakközépiskolai szintnek megfelelő) zenei előképzettséggel érdemes hangszeres szakokra felvételizni. Ha ez nincs meg, akkor mindenképp kell a szakképzett tanár, a szakember, aki fel tud készíteni a felvételire, de ez több év is lehet.


Ami neked kellene, az inkább egy alapfokú zeneiskola szerintem.

2016. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
milyen településen élsz? a zeneiskola nem drága annyira, ha elmész négy napot dolgozni diákmunkára, már megvan az egész éves tandíj szerintem, biztos jól jönne egy tanár! pesten, miskolcon, győrben, debrecenben, szegeden, pécsen van zeneművészeti egyetem
2016. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!