Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik győri gimnázium a...

Melyik győri gimnázium a jobb? Vélemények? (több lent)

Figyelt kérdés

Győri gimnáziumok közül melyik a jobb?

Révay, Kazinczy, vagy esetleg a Baross Gábor?


A Révay tényleg olyan nehéz mint sokan mondják? A nyelvtanulas szempontjából is erős? Humán tantárgyak? A reál nekem nem igazan megy..


Kazinczy? Van aki ott tanul? Az milyen? Azt olvastam hogy az inkább humán. Igaz ez? Tanárok milyenek? Diákok? Nagyon nehéz?


Utolsó amin gondolkodom, a Baross Gábor szakközépiskola, de nem igazán vonz.


Bárki aki ezek közül valamelyiket ismeri, mindent amit tudtok, légyszi irjatok le.


Szeptemberben leszek 8-os, akkor már tudnom kellene. Légyszi segítsetek!

13/l



2016. aug. 3. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha jó tanuló vagy, tehát mondjuk kitűnő vagy ahhoz közeli, akkor a Barossban túl alacsony lesz a színvonal neked, így oda inkább ne.


Révaiba jártam amúgy, mondjuk annak már 10 éve. Az igazgató még mindig ugyanaz, jófej :) Kicsit szerintem esett már a színvonal a Révaiban is, volt azóta pár ismerősöm aki odajárt. De máshol meg már eleve alacsony volt a színvonal.


Pont előző évben jártam egy nyelvtanfolyamra szombatonként, ott voltak kazinczys és révais tanulók is, úgy látszik, a nyelvoktatásban még mindig van hova fejlődnie mindkét iskolának :D


Kazinczys lányok nagyon szépek azokban a matrózblúzokban, de szerintem ott nagyobb lehet a szigor, mint a révaiban :D

2016. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Koszi a választ, meg jöhetnek:)
2016. aug. 4. 08:07
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sok osztálytársam lett Révais, és Kazinczys, szóval tudok a sulikról pár dolgot :D

A legjobb 100 vidéki gimnázium közül a Révai a negyedik, a Kazincy az ötödik, tehát az oktatás minősége, a különórák és a versenyeredmények azt mutatják, hogy erős iskolákról van szó. A Révaiba szinte minden Győr-Moson-Sopron megyében lakó kitűnő tanuló jelentkezik, okkal: tág a képzési kínálat, felszereltek a tantermek, rengeteg a versenyzési lehetőség, és az ösztöndíjprogram. Évfolyamtársam nővére is Révais, és szeptemberben megy ösztöndíjjal Dél-Afrikába. Nagy múltú iskola, amit ha becsületesen elvégzel, szinte minden egyetem nyitva áll előtted. Ugyanakkor mondogatják azt is, hogy a sznob majmok iskolája, ahol a pénzes gyerekek bizony lenézik azt, aki nem olyan tehetős mint ők, de ezt csak hallottam, megerősíteni vagy cáfolni nem tudom. A két gimi közül a Révai inkább reál beállítottságú.

A Kazinczyra is nagyjából ugyanezeket tudnám mondani, még azt tenném hozzá, hogy belülről állítólag olyan, mint egy felújításra váró múzeum, meg hogy a kolesze össze van kötve a suli épületével.

A Barossról nem tudok mit mondani, nem ismerem azt az iskolát, idén viszont többen jelentkeztek oda, mint az elit gimikbe. Ha kiváló tanuló vagy, aki versenyekre jár, válaszd a gimiket. A Krúdyt tudom még ajánlani, az a suli idén is nagy népszerűségnek örvendett.

Javaslom, hogy menj majd el az iskolák nyílt napjaira, nézegesd a weboldalukat, mert ott bővebb tájékoztatást kaphatsz.

Remélem tudtam segíteni ;)

2016. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Koszi:)

Ugye egyikben sem kell egyenruha minden napra? Meg ünnepekre se ugye?

2016. aug. 7. 17:28
 5/22 anonim ***** válasza:
Minden napra nem, de ünnepségeken kötelező az egyenruha/ünnepi ruha viselése.
2016. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt a pár alkalmat (évnyitó, október 23, március 15-i ünnep, évzáró) szerintem ki lehet bírni akár ünneplőben, akár abban a kazinczys matrózblúzban is, ne ez legyen a szempont :)
2016. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Végülis, ki lehet bírni, csak nem rajongok az ilyesmiért, de ki tudja, talán tetszik is majd:)

Nem tudjátok véletlenül mikor lesz nyitva a Révai? Abba még nem jutottam be.


Meg még annyi hogy a humán tárgyak konkrétan mit jelentenek? Oké hogy magyar, de ezt pontosan hogy kell érteni? Ugyanez a reállal.(matek, stb)

2016. aug. 8. 06:47
 8/22 anonim ***** válasza:

Humán pl még a történelem, nyelvek..stb

Ha ezt így magadtól nem tudod, hagyd a p.ba a Révait is meg a Kazinczyt is.

2016. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy nem tudom, csak pontosan nem tudtam hogy ilyenkor óraszámban vagy csak tanárok "minőségében" van különbség. Mindegy.

A Krúdyt találtam még, arról tudtok valamit?

2016. aug. 9. 06:58
 10/22 anonim ***** válasza:
A Krúdyba többnyire azok mennek, akik négyes-gyenge/közepesen erős ötös tanulók és mindenképp gimibe akarnak menni. A közösség és a diákélet színes, rengeteg program van, népszerű az az iskola is.
2016. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!