Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha bizonyos egyetemek pénteken...

Ha bizonyos egyetemek pénteken egész nap tartanak előadásokat levelezősöknek is akkor dolgozó emberek hogyan járnak iskolába?

Figyelt kérdés

A levelező elvileg dolgozó embereknek lett létrehozva,vagy legalábbis nekik lenne ideális ha péntek délután és szombat délelőtt lennének előadások,máskülönben ott a nappali nem dolgozóknak. Nem értem,hogy akkor minek még a levelezői,ki az akit minden pénteken és vizsgaidőszakban elengednek munkába?


Főleg azért vagyok pipa,mert a Szegedi Egyetemre felvettek,de a beiratkozást küldték,hogy péntek délelőtt 8-tól tartják. Már itt ki kell vennem szabit, aztán kiderült,hogy pénteken délelőtt van előadás meg szombaton. Már van egy levelezőin letett diplomám igaz azt már megbántam,de ott péntek délután és szombaton jártam kéthetente, tehát tudtam dolgozni. Mit tanácsoltok, ne is kezdjem el?



2016. aug. 4. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szabadságot vesznek ki.
2016. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl. ahogyan Te elírtad: szabadsággal. Vagy olyan tanulói szerződést követve a munkáltatóval, amely az ilyet figyelembe veszi. Esetleg úgy, hogy hivatalosan öt napot dolgozol a héten, de valójában négy napon dolgozod le az öt napot (pl. egy tanárnak nem raknak be péntekre órát).

Illetve nem jár be, ha nem muszáj.

2016. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A levelező lényege, hogy alacsonyabb az óraszám. Akár hét közben is lehetne... Én estire jártam a Bárczira, össze-vissza. Volt, hogy egész héten ott kellett lenni. Napközben.

A képzések neve már rég nem a valódi tanrendet jelenti.

2016. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ugyanabban a városban van a suli,ezért hétköznap más napokon nem tudok elmenni. Szabim meg alig van egy évben ,most jelenleg 8 napom maradt.
2016. aug. 4. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszéld meg a dolgot a munkáltatóval.

Ha figyelembe veszi, szerencséd van.

Ha nem, akkor vagy másik állás után nézel vagy nem vállalod be a képzést vagy nem jársz be a pénteki órákra, ha nem muszáj - új munka esetén esetleg passziváltatsz egy évet, hogy ne rögtön azzal kezdj, hogy máris különleges elbánást kérsz. Vagy az idei eredményeiddel jelentkezel majd akkor, ha már tudod vállalni a bejárást.

2016. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szeretném semmiképp passzívra tenni vagy lemondani róla. Ki kell találnom valamit mégha nehéz is,hogy el tudjam végezni az egyetemet. Talán otthon végezhető munka, talán angol magántanítás otthon párszor,nem tudom. Folyamatosan töröm a fejem.
2016. aug. 5. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!