Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes olyan szakra beiratkoz...

Érdemes olyan szakra beiratkozni, ami nem igazán érdekel?

Figyelt kérdés
Jelölni kellett valamit, hát jelöltem. Közben rájöttem, hogy nem tudok róla eleget, de amit igen, az sem túl érdekes....Ráadásul fizetős, rohadtul nem tudom, hogy mit csináljak.

#pénzügy #PSZK #nem érdekel igazán
2016. aug. 6. 18:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
Hülyeségből minek mennél olyan dologra ami nem érdekel, és később nem tudnád alkalmazni?Tehát nem érdemes...és nem is éri meg
2016. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem mész el beiratkozni.
2016. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Olyat nem érdemes elvégezni, ami nem is érdekel, nem is lesz semmi haszna, főleg úgy, hogy fizetős.

De ha hasznos, csak most még nem találod annyira izgalmasnak, akkor jó lehet.

2016. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hasznosnak hasznos lehet, csak nem találok benne jelenleg semmit, ami vonzana...
2016. aug. 6. 18:55
 5/15 anonim ***** válasza:

Pénzügy? Mert ez szerepel a kulcsszavaknál.

Engem sem vonzott sose, sőt unalmasnak gondoltam, ezért mást választottam, már középiskolában, közgazdasági szakközépbe jártam, és már ott más irányba indultam el. Nekem most felnőttként jól jönne, mert volt már olyan munkahely, ahol kérték.

Persze az is sokat számít, hogy mit tanulnál helyette. Ha olyat, amire még inkább van kereslet, akkor válassz mást.

2016. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Kulcsszavakból PSZ-ről van szó. :D (Pénzügy és Számvitel).

Belehúztál a tutiba barátom. :D

Számvitel az olyan száraz anyag, és magolós hogy a verstanulás hozzá képest a mennyország.

Emellett jó kis matekkal szivatnak halálra az első két évben. Aminek a hasznát a valóságban soha nem fogod látni.

Ez pont az a szak, aminél jó ha tudod, hogy miről is van szó pontosan. Nem mindenkinek fekszik, nem olyan általános, mint a többi gazdasági szak. Itt konkrétumok vannak, így vagy szereted, vagy nem. Akik oda mennek azok általában tudják miről van szó. Főleg amióta a ponthatárok 450 fölött indulnak államin.

Nem büfé szak azt jelzem. Szóval tanulni kell normálisan, vagy már első félévkor bukta.



Melyik egyetemen jelölted meg?

Ha nem érdekel, akkor kidobás lesz a tandíj. Inkább egy OKJ, mint egy olyan szak ami nem érdekel, és még fizetsz is.

2016. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bge-re jelentkeztem, a matekot szeretem, értem is, de pont ez a magolós része, amitől félek, hogy sok van. Az egyszerűen nem megy.

Igazából, csak egy olyan dolog érdekel, amit nem becsülnek meg, nem keres jól és csak itthon lehet elhelyezkedni vele. Az meg nem biztos, hogy a legjobb döntés.

Nem tudom, hogy mi legyen. Valószínűleg megfogadom az itteni tanácsokat, nem iratkozok be. Bocsi, ha van benne hiba telefon sokat javít...

2016. aug. 6. 20:18
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Szóval szereted a matekot. Akkor mégnagyobb a baj.

Mivel a számvitel maga a 4 alapműveletre épül. A matek része csak az egyetem alatt van pár óra keretében. Így nem tudod használni a matek tudásod/szeretetedet, miközben nagy kincs a mai világban.

Nem akarlak elkeseríteni de a szak, mármint a PSZ nagyon magolós. Rengeteg elmélet van, és ami nem elmélet(gyakorlat), az a számvitel lesz a matekon kívül. De azt is bekell magolni, vagy nem lesz soha elég időd a zh-kon. Érteni is kell, de a gyorsaság a lényeg, így minden könyvelési tételt fejből kell nyomni. Szla tükör lapozgatásra nem igazán van idő.

Egy kevés matekért meg odamenni nem éri meg, ha annyira bírod a matekot.

2016. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Na jó, most végképp úgy vagyok, hogy hagyom a dolgot... Köszi a válaszokat.

Btw, tényleg főleg a matek miatt mentem volna.

2016. aug. 6. 21:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha a matek a cél, találsz pár olyan szakot ahol tényleg van matek. :)

PSZ azoknak való akik nem igazán bírják a matekot komoly szinten, a logikájuk megvan, de ennyi. Itt tényleg sok a magolás, és száraz tény anyag.

2016. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!