Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meddig és mennyi mindent van...

Meddig és mennyi mindent van értelme tanulni, ha a kíváncsiságom végtelen?

Figyelt kérdés

Szeretnék összehozni még 1-2 diplomát, több terület ill. szak van, ami érdekel, valamint további szakmákat is kitanulnék (ezt csak a papírért, jogosultságért), amelyekkel terveim is lennének a jövőben, de az egyetemek kimondottan azért érdekelnek, mert csillapítanák a tudásvágyamat és csak ez jelentene kihívást.

Levelezőn, távon munka mellett is tudnám csinálni, így közben karrierem fejlődne és pénzem is bőven lenne rá, de valóban megérné, vagy keressek egy olyan munkahelyet, ahol mindig lehet újat tanulni és nagy, kihívással teli dolgokat valósíthatnék meg? Vagy nem számít a kor, ha az embert ez érdekli?



2016. aug. 7. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de most tulajdonképpen mit is szeretnél tudni?
2016. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg meg tudod oldani és akarod, hajrá.
2016. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

"vagy keressek egy olyan munkahelyet, ahol mindig lehet újat tanulni és nagy, kihívással teli dolgokat valósíthatnék meg?"


Miért nem választasz egy komolyabb mérnöki szakot? Pl. egy villamosmérnök folyamatosan problémákat old meg, ráadásul egész életében tanulhat a technológia gyakori változása miatt. Ha maradsz PhD-ra, akkor kutató is lehetsz és a legérdekesebb témákkal foglalkozhatsz.

2016. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mik érdekelnek?
2016. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök vagyok :) és épp az a probléma, hogy a jelenlegi munkámban semmi kihívás, gyakorlatilag nem tudom hasznosítani az eszem, talán ezért is szeretnék jelenleg valamit tanulni, persze amíg megvan... aztán ha munkahelyet váltanék, akkor lehet hogy leterheltnek érezném magam. Bár eredetileg is tervbe volt véve, hogy 1 diplomával nem biztos, hogy beérem, de időközben új irányok is megtetszettek, így most minimum az a célom, hogy szakmából illetve képzésből még hármat elvégezzek, de ezek nem jelentenének semmi kihívást, de csak a apír jogosít fel...
2016. aug. 10. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!