Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre való jelentkezés...

Egyetemre való jelentkezés határideje (? )

Figyelt kérdés

A középsuli befejezése rögtön dolgozni mentem (még tavaly), hogy össze tudjam szedni az egyetemre való pénzt.


Jelenleg már olyan helyzetben vagyok, hogy azt mondom: jövő év szeptemberében eltudnám kezdeni az egyetemet.


Viszont addig még szeretnék letenni majd májusban egy emelt érettségit, hogy több pontom legyen.


Na itt jön az, amit nem értek. Ugyebár a szeptemberi képzésekre február 15-ig kell jelentkezni. De nekem ez az emelt érettségi csak május környékén lenne meg. Akkor mégis hogyan adom be a jelentkezést? Vagy az érettségi eredményeket utólagosan kell csatolni a jelentkezéshez egy bizonyos időpontig?


Nagyon nem vágom ezt. Valaki világosítson fel, legyen olyan kedves.


2016. aug. 12. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz. Aki akkor érettségizik nem tud mit feltölteni. Dokumentumpótlás nyár közepéig szokott lenni.


Olvass el mindent a felvi.hu -n, érdemes!

2016. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utólagosan kell csatolni kb. július elejéig.
2016. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki "rendesen", közvetlenül középiskola után jelentkezik, annak is február 15-éig kell jelentkezni, de május-júniusban érettségizik. Oszt' ők is megoldják valahogy.

Nem kell félned: július elejéig van lehetőség pótlólagosan bizonyítványok feltöltésére és a jelentkezési sorrend módosítására, épp azért, hogy az érettségi után legyen módjuk a végzősöknek csatolni a bizonyítványukat és módosítani a sorrenden, ha úgy néz ki, az eredményeik alapján jobb eséllyel indulnak a második vagy harmadik (vagy sokadik) helyen megjelölt szakokon.

2016. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Februárig jelentkezel egyetemre + érettségire is, a jelentkezésnél feltünteted hogy miből van/lesz érettségid, ide beírod az emeltet is. Május/júniusban megvan az érettségid, feltöltöd a a felvire. Július végén várod az sms-t :D
2016. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írják. Nyár közepéig, a pontos dátumot mindig előre meghatározzák kell pótolni a hiányzó doksikat, mint esetedben, vagy a most érettségizők esetében is így kellett. Sőt, akik mesterszakra mennek és nyáron végeznek, azok is februárban jelentkeztek, majd nyáron feltöltötték a diplomájukat.
2016. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!