Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egy főiskolai tanári...

Van egy főiskolai tanári végzettségem, mi kell, hogy elvégezzek egy másik szakot?

Figyelt kérdés

Van egy (történelem, nevelőtanár)főiskolai és egy egyetemi kiegészítős történelem szakom (ez utóbbin még nyelvvizsga miatt nem kaptam diplomát).


A főiskolát 8 félév alatt államilag támogatotton szereztem meg, a kiegészítő fizetős volt. Úgy tudom, hogy még van 4 félévem, amit felhasználhatok államilag támogatotton, mert az állam 12 félévet fizet.


Ha szeretnék megcsinálni egy tanító szakot, vagy matematika szakot, akkor milyen lehetőségeim vannak? Nem szeretnék már olyan sokat tanulni,mert tanítani szeretnék, de úgy érzem, azzal talán jobban találnék tanári állást. Államilag támogatott érdekelne. Régen volt olyan, hogy másoddiplomás képzés, ami kevesebb időt vett igénybe, de most az új rendszerben fogalmam sincs, hogy mit lehet és mit nem. Ha bárkinek van valamilyen ötlete, hogy mi az, amivel az oktatás terén el tudnék helyezkedni, minden ötletet, tanácsot szívesen várok.

Kérlek , segítsetek!!!


2010. ápr. 19. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit én tudok szerintem jó neked:

ELTE TTK matematikatanári részismereti képzés (MSc-t ad) amivel taníthatsz 5-12 osztályokban.

Bővebben: [link]

Részismereti képzést keresd a nyitólapon.

2010. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha olcsóbban akarod megúszni:

használd ki az állami támogatásból még hátralevő részt.

Vagyis vetesd fel magad és végezd el amik a listában vannak az előző hozzászólásban jelölt helyen. A végén meg marad 2-3 kurzus, amit pénzért megcsinálsz és megvan az új diplomád.

2010. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Egerben végeztem, s mivel egyelőre még nem sikerült felköltöznöm Pestre, így még egyelőre az egri fősuliban gondolkodtam, csak ott azt mondták, hogy a négy félév ingyenes, viszont az 50 kreditért (részismereti képzés) fizetnem kell 3000-4000Ft /kredit. Ez olyan 80ezer/félév. Még mindig sok.


Bár, ha azt nézem, hogy az ELTE-n csak 4 alkalmat kell rászánni (igaz akkor csütörtöktől szombatig, de mégiscsak nem minden hétvégén kell felmenni.


Várom a további javaslatot. Szerintetek érdemes még tovább tanulnom? Mert annyira félek, hogy mi lesz szeptembertől, ha megint nem találok állást. Már mindenfélét keresek, de így sem könnyű.

2010. jún. 6. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!