Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amihez egy programtervező...

Amihez egy programtervező informatikus ért ahhoz egy villamosmérnök is?

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, köze nincs hozzá, ès amire te gondolsz azt mèrnökinfónak hìvják, de mèg ott is csak rèszleges az átfedès.
2016. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a villamosmérnök is programozik, meg a programtervező informatikus is. Akkor amit egy programtervező informatikus meg tud csinálni akkor azt egy villamosmérnök is, nem?
2016. aug. 18. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

tipikisan teljesen más dolgot programoznak..


pl.

villamosmérnök: mikrokontrollerek, FPGA-k, hardverleíró nyelvek, assembly, alacsony szintű programozás, oprendszerek stb.

programtervező informatikus: dektop alkalmazások, web, adatbázisok, számítási platformok stb.


persze van átjárás a kettő között, de a mérnök infós az, akinek képzéséből adódóan mindkét területre van rálátása...

2016. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Nem. A villamosmérnök nagyrészt hardverprogramozást, DSP-t, mikrokontrollerek programozását tanulja.

C és Assembly a két legfontosabb programnyelv. Emellett persze nyugodtan megtanulhat magas szintű nyelveket (Java) is, de nem ezen van a hangsúly.

2016. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit árnyalnám a képet azért: én villamosmérnökire járok BME-re, de évek óta szoftveres témákkal foglalkozom, abban publikálok, mert az érdekel. ASM jellegű nyelvekkel csak egy félévet foglalkoztam, azóta nem, C#-vel, Java-val, Python-nal ellenben annál inkább.

A BME-VIK-en bármelyik szakra mész, és elvégzed, olyan problémamegoldó szemléletet kapsz, hogy utána bármilyen számítástechnikai problémát meg tudsz oldani kis utánaolvasással.

Én azért jöttem villamosmérnökire, mert úgy voltam vele, hogy programozni tanulni nem érdemes egyetemre jönni, azt otthon is lehet tanulni. Ellenben itt a szoftverfejlesztés mellett egy csomó érdekes témával megismerkedtem alap szinten, az energetikától kezdve a telekommunikáción át kvantumfizika alapjai-ig.

Persze tudom, hogy a proginfón nem csak programozni tanulnak, hanem millió mást is, mégis, a villamosmérnöki szak szélesebb szakmaterületet fed le.

2016. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!