Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Grafikusnak, hangmesternek...

Grafikusnak, hangmesternek vagy animáció készítőnek tanuljak?

Figyelt kérdés

Aki végezte ezek közül valamelyiket vagy ezekben dolgozik kérem segítsen! Hogy lehet elhelyezkedni, jól lehet-e keresni, szereti-e a munkáját stb...

Jövő hétig kell döntenem.



2016. aug. 19. 19:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Mind a hármat 2 éves okj képzésen tanulnám.
2016. aug. 19. 19:37
 2/10 anonim ***** válasza:
Annak tanulj, ami lenni szeretnél.
2016. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mind a három egyformán szimpatikus számomra, ezért kérek segítséget :) szeretnék véleményeket, infókat ezekről a szakmákról, hogy ésszerűen tudjak választani. :)
2016. aug. 19. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Annak tanulj, amiben jó vagy. Kizárt, hogy mindháromban egyformán jó vagy.
2016. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a grafikust és az animáció készítőt tenném az egyik oldalra, másikra a hangmestert (ez majdnem! hangmérnök). Azt kellene eldöntened, hogy képzőművészet mely ága érdekel téged.

Grafikusival jó alapokat kapsz, amivel magánúton akár animációkészítővé is válhatsz. Grafikusival pl. reklámcégeknél, nyomdákban tudsz elhelyezkedni. Animációkészítő ettől szerintem egy zártabb közeg.

A hangmester (régebben hangtechnikus) pedig stúdiózik, neki a zene világában kell otthon lennie. Távoli ismerős, aki hangmérnökként dolgozik (noha nem ez a végzettsége, autodidakta mód tanulta), stúdióznak, zenéket vesznek fel, és a legtöbben játszanak is valamilyen hangszeren, zenekaruk van. Szerintem hirtelen felindulásból nem lesz valaki hangmester. Az már egy olyan közösséget is igényel, hogy valakit ez érdekelje és ezzel foglalkozzon. Persze, sok iskola és színház keres magának hangtechnikust. Egy iskolában havi 1x ha lesz rá szükség, a többi munka pedig a "mindenest" takarja, színházba meg kezdőként nem tudom, van e esély bejutni.

2016. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hozzátenném: egyikben sem dolgozom, de a grafika és animációkészítés engem is érdekel, közel áll hozzám ez a fajta foglalkozás, míg ismerősök által többen is foglalkoznak zenével, hangfelvételekkel.

Mint minden szakma, akkor leszel jó, ha tényleg érdekel és van szorgalmad, persze a tehetség sem elenyésző, de mindent meg lehet tanulni szerintem. Gondold át mi érdekel, melyikkel foglalkoznál szívesebben, mert felesleges pénz és időd megy rá.

2016. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ utolsó! Döntöttem:)
2016. aug. 26. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit választottál végül?
2016. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Grafika
2016. aug. 28. 11:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül mégis a hangmesterre iratkoztam be, köszönök minden segítséget!:)
2016. aug. 30. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!