Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagyhatom e az egyetemet...

Otthagyhatom e az egyetemet így, anélkül, hogy vissza kelljen fizetnem az államnak valamennyit?

Figyelt kérdés
2013- ban kezdtem tanulmanyaim a DE-TTK-n 3 èv szenvedès után most sajnos állami ösztöndíjas státuszról fizetősre tettek át. Nagyon drága szóval ozthagynám ès itt Magyarországon keresnèk állást. Kell fizetnem az államnak pènzt vissza így? Köszönöm előre is a segítsèget :)
2016. aug. 20. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
To-t hívd. Barátnőm két félévet végzett el, neki nem kellett fizetnie.
2016. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Két féléved van meggondolni magad fizetési kötelezettség nélkül.

A te esetedben, kérdező, vissza kellene fizetned az egészet, ha most otthagyod.

2016. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Passziváltass
2016. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Vissza kell fizetned.


Első, nem releváns a válaszod. A TO-nak semmi köze ehhez a dologhoz, nem az egyetemnek fizetsz, ahenm az államnak. A 2 félév pedig teljesen más megítélés alá esik, mint a 6 félév.


Harmadik: a passziváltatás semmit sem old meg, legfeljebb kicsit később kell elkezdeni a fizetést.

2016. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De több helyen olvastam,hogy magyarországi munkavállalás esetèn kapható mentessèg a visszafizetès alól vagy levonják az adóból.Viszont mivel 1es t. Cukurbeteg vagyok adókedvezmènyem van.
2016. aug. 21. 06:14
 6/10 anonim ***** válasza:

"a passziváltatás semmit sem old meg, legfeljebb kicsit később kell elkezdeni a fizetést."


passziváltat és próbál dolgozni vmit, szerintem így értette

2016. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországi munkaviszony keretein belül dolgozol, azzal mentesülhetsz a visszafizetési kötelezettség alól.

[link]

2016. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam a OH-t. Mentesülök a visszafizetès alól mivel tartósan beteg vagyok (cukor betegsèg) másrèszt mentesülni lehet itthoni munkaviszony vállalás esetèn is!
2016. aug. 23. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy lepontozzátok a válaszomat még igaz. Lehet, hogy nem tetszik, hogy így van, de ettől még igaz.
2016. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9es, minekutána lehet a visszafizetési kötelezettség alól mentességet szerezni, és ennek egyik lehetőségére ( a hazai munkavállalásra ) a kérdés leírásában ki is tért a kérdező, a válaszod máris nem releváns. Ebben a formában legalábbis nem.
2016. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!