Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy körzeti orvosnak milyen...

Egy körzeti orvosnak milyen iskolák kellenek? Tudnátok jó iskolákat mondani Pest megyén belül?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy először megyek szakközépbe ott kijárom az öt évet, akkor ugye lenne érettségim, és öt év után egy szakmám.Én körzeti orvos szeretnék lenni,de fogalmam sincs, hogy ehhez milyen egy jó iskola.Szóval,valaki megtudná mondani,hogy szakközép után,melyik iskolákba jelentkezzek majd?(Most egyébként hetedikes vagyok)

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



2016. aug. 22. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre kell menned. Orvosira. Ott meg majd államvizsgázol, leteszed a szakvizsgádat, rezidensi munkát vállalsz aztán majd idővel elkezdesz praktizálni ha minden feltételt teljesítettél. de ezt majd egy már praktizáló orvos elmondja neked részletesen.
2016. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Az orvosi egyetem elvégzése után 2 évet rezidensként töltesz valamelyik körzeti orvos mellet. Utána leteszed a szakvizsgát és vállalhatsz körzeti orvosi munkát. Sok helyen keres az önkormányzat körzeti orvost.

De nem vagyok abban biztos, hogy szakközép érettségivel tudsz felvételizni az orvosira.

2016. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
77%
Nincs már különbség a szakközepes és a gimis érettségi között. Szóval ha biosz faktra jár és csinál egy fullos érettségit szakközépben akkor ugyanannyi esélye van bekerülni orvosira mint egy gimnazistának.
2016. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Azért egy hetedikesnek illő lenne tudnia, hogy az orvos egyetemi vegzettseggel rendelkezik
2016. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Amit te szakközépnek nevezel, azt szakgimnáziumnak hívják, és ha orvos akarsz lenni, nem ajánlott, ugyanis az a továbbtanulásra nem nagyon készít fel. Csak akkor akarj orvos lenni, ha kiválóan megy a biológia és a kémia vagy a fizika, és egyáltalán: ha jó képességű vagy és kifejezetten szorgalmas.
2016. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Az orvosin annyit kell tanulni, hogy belepusztulsz. Aki orvosnak készül, az nem gondolkozik szakmán meg szakközépen. Csak az igazán elhivatottaknak szokott sikerülni.
2016. aug. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!