Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzeti közszolgálati egyetemr...

Nemzeti közszolgálati egyetemre vélemények?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy milyen iskola, milyen eredménnyel jutottál be,milyen értettségi kell oda,és megéri tanulni hogy oda jussak,vagy a tiszthelyettesi jobb?

2016. aug. 22. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Az állam rengeteget költ rá, az utóbbi években gyönyörűen felújítottak egy csomó épületet, koleszt. Vannak nagyon új szakjaik, kis múlttal, ezekről egyelőre nem könnyű véleményt alkotni. A pontszámok nincsenek az egekben, de jó érettségi eredmények kellenek a bekerüléshez. Az ott végzetteket általában az állam alkalmazza, egy részükkel már a beiratkozáskor aláírnak egy munkaszerződést (például katonai vezető), így a tanulmányaik végeztével azonnal van állásuk. Nem járok oda, de sok ismerősöm igen, és mindenkitől azt hallom, hogy a Közszolgálati Egyetem méginkább függ a kormánytól, mint a többi felsőoktatási intézmény, és mivel nem akarják elveszíteni a bőkezű támogatást, politikailag egyre inkább részrehajlóak.
2016. aug. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem és a tanulmányilag leggyengébb ismerősöd kb milyen volt?
2016. aug. 22. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Én ennek az elődjére, a Zrínyire jártam, 6 éve végeztem biztonság és védelempolitikai bsc szakon. Bekerülni be lehetett 4es érettségivel is, 117 vagy mennyi volt a ponthatár 145-ből (2007-ben).


Akkor már másodévesként felfogtam, hogy semmi értelme annak a szaknak, hacsak nem tudsz valami extravagáns nyelvet (arab, mandarin, akár szerb, stb.), vagy nincs rokon, csókos, stb, ugyanis rengeteg minisztériumi hely (HM-ben dolgoztam, így tudom, mesélték az ottaniak) kihalásos úton cserélődik, vagy ha valakit leváltanak már előtte megvan, hogy ki kerül oda a helyére.


Sok ismerősöm elvégezte az msc szakot is, teljesen feleslegesen. Volt olyan akit a honvédséghez még sorompónak se vettek fel, nemhogy tisztnek, tiszthelyettesnek, mások viszont a rendőrséghez el tudtak menni az egyik tanáron keresztül, ők voltak 3-4-en.


Kb. 40.-en voltunk, ebből 8 db az akire azt mondom, hogy megérte neki odajárni, ha eredménynek vesszük 5 év után a bruttó 230 ezres fizetést.

2016. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
A pontok tényleg nincsenek az egekbe az igaz DE 4 alkalmasságin kell átmenned (fizikai,orvosi,pszichológiai,pályaorientációs) Nyelvvizsgával kell rendelkezned a felvételhez. A nappalis szakokon pedig nem olyan őrülten nagy a meghirdetett helyek száma (katasztrófavédelmi szakokon pl 12 fő) Az alkalmasságikon a jelentkezők felét kiszórják. Viszont ha bekerülsz nappalira akkor tényleg lesz állásod mert leszerződtetnek a honvédséghez vagy a rendőrséghez ki hol tanul. Az a tapasztalatom, hogy akik velem együtt jelentkeztek nem azok a bisz.m-basz.m csak egy diplomát akarok jelentkezők voltak. A jelentkezők nagy része elhivatott, más egyetemet nem írnak be. Én szintén így voltam vele. Vagy az vagy semmi.
2016. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!