Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket éri meg választani?...

Melyiket éri meg választani? Középiskolai tanár, vagy hotel recepciós?

Figyelt kérdés

Eddig tanárnak szerettem volna menni, de most gyakorlatoztam egy hotelben, es kicsit megtetszett a recepciós szakma.(bár en igazán a recepciós melletti bárban voltam, de azert en is törődtem a vendégekkel, es eléggé megtetszett) uj embereket ismertem meg stb.

Szerintetek melyiket éri meg jobban?



2016. aug. 23. 20:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerosom, a hatsoszomszedom es o egy idegenforgalmi-vendeglaroi egyetemet vegzett. De most napszamban dolgozik, mert nem tud vele elhelyezkedni
2016. szept. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Hat nem tudom, hogy mennyivel keres kevesebbet egy 4*os hotelben dolgozó recepciós, mint egy középiskolai tanár"


- Általánosságban kérdeztél, én meg általánosságban válaszoltam.

2016. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azért kissé furcsa összehasonlítani egy több műszakban dolgozó recepcióst egy középiskolai tanárral kiszámítható munkaidővel. Meg egyébként szerinted mennyit keres egy tanár?
2016. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hat kb. 130ezer forintot, 10ev múlva kb 200 000 forintot
2016. szept. 4. 20:44
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő fizu nettó 120 körül van, aztán kategóriánként megy fel, 10 év után szerintem megvan a 200-230, ha ügyes az ember. De ez nyilvános- keress rá. Én tanárnak tanulok, ez egy hat éves egyetemi képzés. Biztos a recepciosoknak is kell tanulniuk, viszont ennyit biztos nem.(arról, hogy könnyű lenne: együtt vagyunk az alapszakosokkal, ergo egy fizikatanár olyan 70%-ban azt tanulja, mint aki fizikusnak készül, ez a többi szaknál is így van) A munkaidő valóban kiszámíthatóbb nekünk, cserébe a felelősség is nagyobb. Ha ez a két dolog érdekel, akkor próbáld meg a tanárit, azzal lehetsz még recepciós, fordítva viszont nem.
2016. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Arról nem írsz semmit, hogy milyen tanárnak készülsz, és hogy hány nyelvet beszélsz.

Egy 4-5 csillagos szálloda recepciósától legalább három (ha nem több) nyelv ismeretét várják el.

Ha ez megvan, a munkád tényleg sokkal változatosabb és érdekesebb lesz, mint egy tanáré, és jóval többet is hoz a konyhára.

Ehhez viszont a hotelszakmákra felkészítő iskolát vagy tanfolyamot kell keresned.

2016. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Biológia-kemia szakot választanám.


Hat tudok magyarul, szlovákul, angolul es németül. De a nyelveken van meg mit csiszolni.

2016. szept. 18. 12:34
 18/19 A kérdező kommentje:
Igazából hotel felkészítő suliba járok középiskolába. Ilyen fajta egyetem is van itt Győrben
2016. szept. 19. 21:14
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is idegenforgalmi fősulira jártam anno. N
2018. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!