Vissza kell fizetnem az államilag támogatott féléveket?

Figyelt kérdés
Kerestem mindenhol, de az esetemre nem találtam példát, valaki kérem segítsen. Most tanulok közgazdásznak önköltségesen egy évem van hátra, utána ausztriában szeretnék dolgozni. De párhuzaosan (idén kezdtem el) csinálok egy jogász képzést, ott államin vagyok. Ha meglesz a jogász diplomám (azaz amit államilag támogatotton végzek), de nem abban a szakmában, hanem például közgazdászként (amit önköltségesen csináltam) helyezkedek el külföldön ,akkor is vissza kell fizetnem az államnak a pénzt a jogász képzésért? vagy erről hol találok több infót? előre is köszi

#külföld #jogász #közgazdász #jogszabály #önköltség #államilag támogatott képzések
2016. aug. 26. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg te aláírtál egy szerződést... el kell olvasni.

Amúgy meg 90% hogy igen, mivel van egy feltétele a diplomának. Még pedig hogy itthon dolgozol 3-4-5 évet egyetem után, de lehet annyit kell amennyit az egyetemen ültél a padban:)

2016. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak itt most azt nem tudom, hogy akkor is kell e fizetnem ha másik szakmában dolgozok, mert akkor nem jogászként dolgoznék külföldön, hanem közgazdászként, amit én fizettem. A szerződésben ebben nem volt szó, ilen esetről, meg már neten is kutakodtam, de nem találtam semmit. Meg ha pl közgazdászként itthon dolgoznék ,akkor azzal a jogászképzés idejét dolgoznám le vagy mit...Mert akkor sem jogászként dolgoznék..:S
2016. aug. 26. 08:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Kákán csomó...

Tehát akkor más se fizesse vissza az egyetemet ha megbukik mert nem dolgozik abban aminek tanult? Mert ez így is érthető.

Szerintem csak a munka ideje van meghatározva illetve a költség ha elmész külföldre.

2016. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amúgy akkor meg minek jársz jogászra?

Amúgy meg mire megvan a diploma az lesz vagy 5-6-7 év:)

2016. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát ha én elvégzem, az kicsit más mint ha megbuknék, és van egy új szabály, hogy aki megbukik annak nem kell vagy csak egy részét visszafizetni és ez a képzés 3 éves, nem 7, szóval nem fog addig tartani...
2016. aug. 26. 09:10
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy érzem ti sem tudtok többet mint én, de azért köszönöm
2016. aug. 26. 09:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha külföldön dolgozol, akkor mindenképp vissza kell fizetned a jogász képzés díját, ez független attól, hogy miben helyezkedsz el. Akkor nem kéne visszafizetned, ha annyit dolgozol Magyarországon 20 éven belül, ameddig a képzés tartott, a külföldi munkavégzést nem támogatja az állam.
2016. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, bár ezt így igazságtalannak érzem, mert az első diplomámért én fizettem keményen és abban helyeszkedek el, nem a jogászban:S
2016. aug. 26. 09:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Az igaz, viszont a jogász diplomával (amit az állam fizet) nem dolgozol itthon, és emiatt kell visszafizetni.
2016. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2016. aug. 26. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!