Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen feladatgyűjteményt...

Milyen feladatgyűjteményt ajánlotok, hogy nagyon jó legyek matekból?

Figyelt kérdés
Kilencedikes, 15 éves vagyok, és az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolába járok.

2016. aug. 27. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szinten szeretnél jó lenni:

- sima középszint

- emelt szint (fakt)

- verseny szint (Zrínyi, Arany Dani, OKTV)

- olimpiai, Kürschák szint

2016. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dq ***** válasza:
KöMaL, az jóféle. Havonta küldenek 10 feladatot, 6 megoldást kell visszaküldened.
2016. aug. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a KöMal-t ajánlom, rendszeres, színvonalas felkészülést biztosít mindenféle szinten.

9-esként érdemes elkezdeni Róka Sándor: 2000 feladat az elemi mat. köréből c. példatárat, nehézségi szint szerint lehet haladni szépen.

Van még a Varga Tamás versenyek feladatai Pogáts Ferenc neve alatt.

A zrínyi versenyek feladatai is ki vannak adva könyvként, ill. akkor még Gordiusznak hívták. Asszem ezeket a Mategye honlapján lehet megrendelni, de ott van más is jó.

Én magam is a Radnótiba jártam (sőt tanítottam is ott :) ), és gimisként nekiálltam a "Matematikai feladatok gyűjteménye 1947-1970" c. példatárnak. Ezt mindenképp próbáld beszerezni, de ráérsz 11-ikre. Ez nagyon igényes, a megoldások is részletezve vannak. Ebben az Arany Dani-tól az olimpiáig vannak feladatok, de ez tényleg ráér kicsit később.


Érdemes a Vaterán, vagy más használtkönyv-piacon keresgélni, el lehet csípni ezt-azt.

2016. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. aug. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!