Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri majd a későbbiekben...

Megéri majd a későbbiekben fizetés és munkalehetőség szempontjából az SZTE GTK (Szegedi tudományegyetem, Gazdaságtudományi kar) -n továbbtanulni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a mai világban a gazdasági és az informatikai szakmákkal lehet leginkább lehelyezkedni és keresni. Úgyhogy igen. :)
2016. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

A mekiben lehet, hogy könnyű elhelyezkedni gazdasági képzettséggel, de ha megnézel pár statisztikát, a GTK-soknak tart sok esetben a legtovább állást találni. Persze ez attól is függ, mennyire jó a friss diplomás, a profiknak könnyű lesz. Infónál is hasonló a helyzet, ott a papír pont kevesebbet számít, mint a gyakorlat. De ilyesmiket azért bármelyik szakmáról lehetne mondani.


Kérdező: a felvi.hu-n nézd meg az egyetem adatait, ott látni fogod az átlag fizetést, és a munkakeresés átlagos idejét. Összehasonlíthatod másik egyetemekkel is.

2016. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 delusion ***** válasza:

Ez a "minden, ami nem STEM, gyorséttermi karriert von maga után" mém nem igazán érvényesül töretlenül.


Eleve mit értünk az alatt, hogy gazdasági képzettség? KM, PSZ, GM? Esetleg MA/MSc szakok? Mindkettő? Esetleg matek sok közgázzal v. ilyen szakiránnyal? OKJ? ACCA? CFA?


Nyilván nem vezetne sehova ennek fejtegetése, és nem is ez a cél. Én viszont úgy veszem észre, hogy azért mondjuk egy budapesti viszonylatban azért elég gyorsan megkörnyékezik a recruitment / HR agency-k a frissen végzett közgazdászokat, ha jól kommunikálják saját magukat. Nem vagyok egy különösebben meggyőző ember, nincs semmi speciális knowledge-em, és így kerestek majdnem minden nap - ugye ez önmagában nem lenne nagy szám, de hát ezek a cégek tipikusan a Big4, a néhány budapesti Big Oil, meg mittomén, Dow 30 vállalatok (GE, Pfizer, P&G et al) HR munkásságát, recruitját segítik, látják el.


Attól a ponttól fogva pedig már csak az egyénen múlik, hogy mi lesz a vége. Személy szerint a fentebbi intézmény padjait koptattam, végzés után, a CV feltöltésétől számított kb. 3 héten belül találtam állást - de igazából nem is konkrétan én kerestem, érdemben legalábbis. Egy másik évfolyamtársam pedig még korábban került a Morganhez, jó tanuló volt, de nem kivételesen jó tanuló.


Megjegyzem, az egész problematikát el lehet intézni annyival, hogy senkit nem fog érdekelni a diploma, az maximum a belépőjegy az interjúra. Mindenki hallott már a "xy-on végzettek kíméljenek álláshirdetés" jelenségéről, de őszintén, találkozott már valaki ezzel a valóságban? Ha igen, milyen gyakorisággal? Lehet, hogy a munkaerőpiac beárazza az egyes diplomákat, ez azért nem szürreális gondolat, de ez nem zár ki semmit sem. A logikai / nyelvi / pszichometrikus / egyéb teszteken, meg AC-n attól még lehet jól szerepelni, úgy gondolom.

2016. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!