Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság vagy mérnöki szak?

Gazdaság vagy mérnöki szak?

Figyelt kérdés
Ősszel még minden vágyam a gazdálkodás és menedzsment szak volt, utána mesterszakon logisztikát szerettem volna tanulni, ugyanakkor nagyon úgy néz ki, hogy kicsúszok a ponthatárból, és marad a tartaléknak megjelölt gazdasági szakon nagyon gyenge iskola, vagy építőmérnöki szak. Már három napja rágódom azon, hogy megcseréljem e az utolsó kettőt avagy sem, de nem jutok egyről a kettőre. Mivel mind a kettő szimpatikus, ezért az döntene, hogy melyikre van nagyobb kereslet. Tudom, hogy közgazdászból már dunát lehetne rekeszteni, és idén is a legnépszerűbb szak lett, de azt nem tudom, hogy az építőmérnökökkel mi a helyzet. Mekkora a kereslet rá?
2010. ápr. 21. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Építőmérnöknek csak akkor menj, ha tényleg ez akarsz lenni. Gondold magadban végig, hogy bírni fogod-e a sok rajzolást, meg az egyéb feladatokat, vagy nem. Meg ha még sem tetszik majd, át se tudod számíttatni a tárgyaidat egy gazdasági képzésre.

2010. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínű az elsővel rengeteget tudnánk mesélni az építőmérnöki szakról, hogy, hogyan is kell elképzelni.


Én rendkívül nagyot csalódtam az építőiparban, saját (később jól menő) vállalkozásod szinte soha nem lesz, kivéve, ha apádnak nincs egy, és bejáratos az önkormányzatoknál.


Kérdezz, ha akarsz.

2010. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom hogy főleg mostanában a legtöbb cégnek sem megy jól, a diákok igen nehezen találnak munkát (ahogy mindenki más is), az építőmérnökiről viszont azt hallottam hogy főleg az ország észak-nyugati részén keresik őket rendesen, nem úgy mint pl egy gyengébb iskolából érkezett közgazdászt. Az lenne a kérdésem, hogy ugye építőmérnökön belül is lehet szakosodni, szerkezetépítőre, infrastruktúrára vagy földmérőre. Ezen még ráérek gondolkodni persze. Ebből a leírások alapján a legutóbbit nem csinálnám annyira szívesen nap mint nap, az elsőt nagyon, az infrastruktúra is elmegy. Melyiknek van legtöbb értelme ha egyáltalán van? Mennyire lehet megélni belőle egy vállalat embereként? Illetve örülnék, hogy ha ti esetleg már dolgoztatok ezen a területen leírnátok mivel is telik egy melósabb napotok, nagyon kíváncsi vagyok rá, hisz a leírások szépek és jók, de ezek alapján azért nem olyan könnyű belelátni a mindennapi tevékenységbe.
2010. ápr. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!