Dev5 kérdése:

Érettségi után hova?

Figyelt kérdés
Az érettségi után most gondoltam bele, hogy nem nekem való a gépészeti irány(abból érettségiztem), és jelentkeztem az ottani sulimba technikumra, ahol nem szeretnék maradni max egy évet, ameddig lerakok egy közép nyelv vizsgát, és ez az 1 év alatt elszeretném dönteni, hogy hova tovább. Szeged, és környéke lenne jó számomra. Az érettségim közepes lett majdnem mindenből, kivéve az angol, mert az dicséretes lett.Ami érdekel az igazából az ilyen rendezvényszervező, vagy ilyen vendéglátói dolgok, de nem szakács, és pincér. Tudnátok segíteni, hogy hol tudnék szét nézni az ilyen szakok után? Vagy aki már tovább tanult még hogy döntötte el, hogy mi szeretne lenni? Szerintem ez egy nagyon nehéz döntés, és ezért is kérdezek ezen az oldalon..

2016. aug. 29. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Google?
2016. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt válaszod! Miért nem böngészed akkor a Google-t, mint hogy itt büfizz be ilyen marhaságokat?
2016. aug. 31. 14:26
 3/7 anonim válasza:
55%

Okj-ba nem gondolkodtál? Pl Szingeria, Miok és társai...turisztikai képzések okjba általában mindig vannak. Bár a szingergiával vigyázni kell, hallottam arról a suliról rosszakat is.

Egyébként én is okjba gondolkodom. Érettségi után nem igazán tudta eldönteni, hogy mi legyek, illetve nagyon össze voltam zavarodva, így jelentkeztem egy felsőfokú szakképzésre, amit a mai napig bánok, mert nagyon utáltam. Most meg itt vagyok, hogy szeretnék valami olyat találni, ami érdekel is és megyek is vele valamire. :D Szóval átérzem a helyzeted.

Nekem a Miok-ot javasoltál, azt tartják a legjobbnak.


[link]


[link]


[link]


Mondjuk ez az utolsó amit linkeltem ez fizetős.

A miokon és a szingergián kívül nem is tudok mást még megemlíteni. Talán még a school of business.

[link]


[link]


[link]


[link]


Nem tudom mennyit segítettem, de amiket felsoroltál, hogy rendezvényszervező, vendéglátó, turisztika, ezek okjba mindig vannak.


Az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni, mivel hiába tanultam rá két évet az érettségi után, még mindig nincs konkrét elképzelésem mi akarok lenni, persze vannak ötleteim pl szőlész-borász vagy vendéglátó eladó, de olyan nagyon bizonytalan. Nagyon szar érzés, főleg ha olyanok vesznek körül, akiknek meg határozott céljaik vannak :D na de ne add fel, én sem teszem, nézelődj és hátha találsz neked tetszőt. Írtad, hogy jó vagy nyelvből, akkor például ez irányban is elindulhatsz, ha érdekel.


Na szóval remélem tudtam valamelyest segíteni, de előre elnézést kérek, ha netán mégse, illetve, ha nem ilyen jellegű "segítségre" gondoltál.

Sok sikert a továbbiakra!

2016. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Utolsó vagyok!


Azt kifelejtettem, hogy ha netán tetszene az okj, akkor esetleg szakközépiskolák honlapján is nézelődhetsz, hol indítanak képzést.

:)

2016. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Ilyenre gondoltam, de természetesen nem vártam el, hogy most olyan választ kapjak, hogy megváltom ezután a világot.:D

Van 1 évem, tehát még nem annyira feszülök rá, viszont ahogy te is említetted rossz érzés, amikor már mindenki tudja, hogy mi akar lenni, és én így állok, és csak bólogatok, amikor megkérdezik tőlem, hogy mi akarok lenni.

Köszönöm szépen még egyszer a válaszod, és neked is sok sikert a továbbiakban!

2016. szept. 1. 21:01
 6/7 anonim válasza:
Nagyon szívesen! Köszönöm és neked is sok sikert :)
2016. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Krúdy
2016. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!