Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Masodszakmas vagyok, eddig...

Masodszakmas vagyok, eddig ingyen csináltam az első évem (tavaly szeptemberben kezdtem a 2-at, még ez az 1 évem van hátra), de most közölték hogy mégis fizetnem kell érte és tanulószerződést sem köthetek! Mi történt?

Figyelt kérdés

A suli honlapján ki van írva : koltsegteriteses képzés XY szakma, okj szám 12345 stb. (Eddig nem volt az, most irhatták ki a napokban). Amikor jelentkeztem még államilag támogatott szakmakent volt meghirdetve, még ki is emelték hogy ingyenes.


Elkerhetnek tőlem pénzt, felbonthatjak velem a tanuloszerzodesem ha én direkt ingyenesre jelentkeztem és ingyenesen le is tudtam már egy évem csak menet közben gondoltak egyet?


2016. aug. 29. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van az eredeti szerződésedben? Kérdezd meg az oktatási hivatalt emilben, mellékeld az eredeti szerződésed.
2016. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez melyik suli?
2016. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Voltam már érdeklődni egy okj kepzesekkel foglalkozó "vallalatnal" ám semmit nem mondtak, szó szerint elkuldtek onnan hogy mit tudják ők.. A tanuló szerződésem (saját peldanyom) nem emlékszem hogy visszakaptan volna tavaly.. Még arra sem tudok hivatkozni vagy legalább elolvasni még egyszer mi is állt benne pontosan, szóról szóra. Azt el tudom kérni az iskolában?


Első kérdésre visszatérve : 2015 nyár óta történt új módosítás miszerint mégsem ingyenes 2 képzés?

2016. aug. 30. 00:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden iskolarendszerű okj képzés ingyenes az első kettőig. Átvernének, ne hagyd! Ha nem iskolarendszerűben csinálod, hanem felnőttképző intézménynél, akkor örülj, hogy az első év ingyenes volt, mert ott semmi sem ingyenes, mert nem iskolarendszerű a képzés, hanem felnőtt oktatás, tanfolyam jellegű.

Egyébként az oktatási hivatalnak írjál emilt, ők a mindent tudók.

2016. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben akkor még nyomozok egy kicsit :)
2016. aug. 30. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!