Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minértelme van az 5 évfolyamos...

Minértelme van az 5 évfolyamos gomnázoumnak? Csak elcsesznek 1 évet az életükből

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy látom, neked biztosan nem fog ártani. :)
2016. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Butaság, amit mondasz! Biztosan van, akinek nem jó, de sokaknak az az egy év rengeteget ad. Én is ötéves gimiben tanulok, francia-magyar kéttannyelvű szakon. Az első évben olyan intenzív volt a nyelvoktatás, hogy második-harmadik évre az egész osztálynak középfokú nyelvvizsgája volt. Két év után! Nem egy-két embernek, hanem mindenkinek! Egyébként pedig nem kötelező dolog, mindenki oda megy/íratja a gyerekét, ahova akarja :)
2016. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A várható életkor 72 körül van. Bőven belefér, hogy egy évet elcsesszen az ember. Sőt, a legtöbb ember ennél sokkal rosszabb döntésekkel sokkal rosszabbul csesz el éveket, évtizedeket az életéből.

Egyébként a diákok többsége nem is tudja, mit kezdjen magával 4 év középiskola után. Talán nem árt nekik, ha kapnak még egy kis időt.

2016. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ez igaz,én idén érettségiztem,de még mindig nem tudom,mit szeretnék
2016. aug. 30. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság elég sokat számít a nyelvtudás. A legtöbb állásnál nem mindegy, mennyire tudsz pl. angolul.

Más kérdés, hogy sok 5 éves gimiben azért sajnos nem annyira hatékony az a sok-sok nyelvóra, és 4 év alatt egy középszintű nyelvvizsgát angolból még szar, heti 3 órás tanítás mellett is meg lehet szerezni, ha akarja az ember. Ettől a koncepciót nem kell elvetni, lám, itt is van olyan, aki hasznosnak tartja a +1 évet, amit ilyen suliban töltött.


Még egy érv, hogy nulladik évben a többi tárgyból "szintentartás" van, ezek az órák kötött tanterv hiányában nagyon sok mindenre adnak lehetőséget, rendhagyó irodalomórák, gyakorlatiasabb tanítás, stb.

2016. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne elcseszve az az 1 év? Megtanulsz egy nyelvet... Melyik a jobb? "Elcseszni" 1 évet, de rendesen megtanulsz angolul vagy akármi más nyelven annyira, hogy megtudod csinálni a nyelvvizsgát... Vagy 4 év után egyetemre menni, lediplomázni, a diplomádat meg nem tudod átvenni mert nem tudsz egy középfokú angolt megcsinálni? Sok ilyen van az ismerőseim között is akik kérdezik, hogy minek mentem 5 évesre... Azt a nyelvvizsgájuk meg a kanyarba sincs... "Majd megcsinálom egyetem alatt"... Oké :) Nekem akkor már nem kell vele foglalkozni. Na erre jó az a plusz egy év
2016. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek a kérdezővel, hogy nem mindenhol jó az előkészítő év, és ha nem jó, tényleg elvesztegetett idő (ismerősöm így járt, alig haladtak, az osztályban alig-alig volt nyelvvizsga, és persze, hogy az adott tanárok milyenek, azt csak akkor látta, amikor már oda járt:S)

Én "sima" nyelvtagozatra jártam, mégis min. 1 középfokú nyelvvizsgája volt mindenkinek, de az osztály felének kettő is meglett.

2016. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!