Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érettségizhetek újra...

Hogy érettségizhetek újra emelt szinten?

Figyelt kérdés
OKJ-ra járok,de nem tetszik.Egyetemre akarok menni.De nincs elég pontom.370 van nyelvvizsgával efyütt,idén 377 volt a ponthatár.Szóval nem kellett volna sok.Le kéne tennem egy emeltet a +50 pontért töriből.De hogy megy ez?Kinek szóljak,honnan szerezzem meg az anyagot?A régi gimibe,ahol érettségiztem,nem akarok visszamenni,utáltam azt a helyet,örülök hogy megszabadultam tőlük.Mindenképpen velük kell beszélnem?Az emeltet úgyis valami kijelölt iskolában iratják,tehát nem ott.

2016. szept. 2. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Az emeltnek központi tematikája van, az oktatas.hu oldalról tudod let9lteni az ideit, és szept. 5-éig jelentkezhetsz.
2016. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindent megtalálsz az Oktatási Hivatal honlapján, érettségi jelentkezési lap is felkerül majd oda, le tudod tölteni. A megyei kormányhivatalodnál tudod ezt leadni, majd befizetni az összeget is, ami emelt esetén 28.000 forint.


A tematikákat is itt találod meg tantárgyra bontva, fent vannak a régi érettségik is. Egyébként beszerezhetsz felkészítő könyveket, tankönyveket, azokból megtanulod az anyagot, kitöltöd a régi érettségiket, jársz különtanárhoz... (bár ezutóbbi nem feltétlenül kell, csak plusz pénz, ha van elég akaraterőd, otthon is meg lehet ezt tanulni).

2016. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!