Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz átkerülni fizetős...

Milyen nehéz átkerülni fizetősről államira? Konkrétan a Debreceni Egyetem Gtk-Nemzetközi gazdálkodás szakán.

Figyelt kérdés
Már kiszámoltam a pontjaimat és sehogyan sem lenne meg annyi ami nekem kellene (460).

2016. szept. 2. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálatok nem úgy működik, hogy az első két költséges féléved átlaga alapján döntenek úgy, hogy átraknak államira? Nekem így volt. Költségesen tanultam, összehoztam két nagyon szép átlagot a félévekben és átvettek államira. Nálatok milyen pontokat néznek?
2016. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom,hogy az első két félévben elért átlag számít. De erre a szakra nem találtam konkrét átlagot. Olyat is olvastam,hogy úgy lehet átkerülni,ha egy államis átcsúszik fizetősre.
2016. szept. 2. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Én most kezdek GTK-n, más szak, de szintén irreális a ponthatár. Önköltségesre vettek fel(440 pont), így kénytelen voltam utána járni a lehetőségeimnek.

Azt találtam, hogy min.két félév után pályázható meg, de csak akkor ha egy állami hely felszabadul. Akik pedig megpályázzák azok közül a legjobb kapja. (Itt jön szóba az átlag)

Sajnos a vidéki egyetemen nem buknak át annyiran önköltségesre, vagy hagyják ott. Köszönhető annak, hogy alapból kevés az államisok aránya. :D

Szóval egy mézesmadzag ami ott lebeg előtted, azonban inkább csak lengetik, minthogy odadobják. :D

Persze jól fogok tanulni(megpróbálom a maximumot nyújtani), azonban ebben a helyzetben is megláttam a lehetőséget, így nem fog odavágni a dolog ha lehetne rá esély, és mégsem én kapnám. :D

2016. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,hihetetlen ponthatárok vannak,hiába van emeltem+ nyelvvizsgám is,még mindig irreális.

Kár...mondjuk reménykedek hátha. Szerencsére nem olyan magas a tandíj,de ha már a maxot hozom ki magamból,jobb átlaggal mint egy államis,akkor legalább a lehetőség adott lenne. :/

Csak tudnám,hogy miért emelték fel ennyire?

2016. szept. 2. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért nem találsz átlagot, mert a mostani évfolyam átlaga számít. Tehát, akik veled együtt tanulnak. Őket kell lenyomni hozzá.
2016. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez nagyon lutri lesz...
2016. szept. 2. 23:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapból képzelheted, hogy aki államira megy, az mekkora koponya lehet... :D Nem véletlen ért el annyi pontot.

Ahhoz, hogy kibukjon onnan(2,2-es átlag alatt kell teljesítsen, vagy 6 vizsga, vagy ott hagyja)

Egyik sem igazán reális opció.


A haverom a corvinusra jár, a másik a bge-re, mindkettőnél mindig vannak államis helyek, mert sok államis megy oda, sok is bukik ki(hagyja ott), más szakért.

Így ott jó, itt már nem annyira.

2016. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Debrecen jobb lenne,de így már nem tudom. Majd még februárig agyalok egy sort...
2016. szept. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!