Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lesz nehéz bejutni...

Mennyire lesz nehéz bejutni egy informatikai szakközépiskolába?

Figyelt kérdés

Nagyon felkapták ezt a témát, most minden kretén elmegy majd informatikusnak, mert az jól keres, így sok motivált gyereket (akik komolyan szeretnék ezt csinálni, nem csak a megélhetés miatt) kiszorítanak majd. Ezt nem gonoszságból mondom, de így van...

Na de a lényeg: Nyolcadikos vagyok, lassan ideje iskolát keresni. Én a Neumann Jánost néztem ki magamnak, mert állítólag jó iskola, meg aztán más sajnos amúgy sincs ahova be tudnék járni.

Nincs gondom az infóval, meg úgy általában az iskolával sem. Sok négyest szedtem össze főleg természetismeret tantárgyakból, mert lusta vagyok, mint a föld, de ezen változtatok. Az infót szeretem, otthon is sokat képzem magam, több országos versenyen voltam már döntős, de félő, ez nem sokat segít majd a felvételinél. Rengeteg gyerek fog jelentkezni és bár nem mindegyik erre lett teremtve (fent leírtam, hogy mit értek ez alatt), ők is lehetnek jó tanulók.

Elnézést, ha egy kicsit negatív benyomást keltettem a kérdéssel, nem akarok senkit megsérteni.



2016. szept. 2. 19:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként igaz, hogy középiskolából nehezebb bekerülni egy főiskolára/egyetemre?
2016. szept. 2. 19:18
 2/6 anonim ***** válasza:

A gimi is középiskola.


A béna tanulók nem szorítják ki a jónat mert fel se veszik őket.


A bekerülés iskolafüggő.

2016. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül rossz tanulókról beszélünk. Nézzünk egy hétköznapi gyereket. Jók a jegyei, de nem tudja, mit csináljon. Szülei javasolják neki a informatikai pályát. A gyerek gondolja, hogy miért is ne, mert ő úgy is ötös volt infóból.

Ha valaki úgy tekint a számítástechnikára, mint egy munkára, egy megélhetésre, akkor baj van.

2016. szept. 3. 00:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, viszont ha most eljössz szakgimnáziumba, akkor szinte csak olyan egyetemre tudsz bekerülni, ahol informatikával foglalkoznak.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Ha infozni akarsz, akkor gyere a Mechwartba.

2016. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretnék infós középiskola után orvosi egyetemre menni :)
2016. szept. 3. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha valaki úgy tekint a számítástechnikára, mint egy munkára, egy megélhetésre, akkor baj van." 14 évesen nagyon bölcs gondolkodás #kappa


Te hogyan tekintesz rá ha már itt járunk?

2016. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!